close
Komerčné články

Užite si tento rok ešte väčší relax na vašej terase vďaka pergole

Tí, ktorí bývajú v rodinných domoch, celkom dobre poznajú ten pocit aké je to sa po práci a ďalších povinnostiach pohodlne uvelebiť na vlastnej terase a vychutnávať si relax na čerstvom vzduchu. Často je vlastná terasa to, čo týmto ľuďom túžobne závidia všetci, ktorí bývajú v bytoch. 

Spoľahlivá a štýlová ochrana pred slnkom 

A aj keď príjemné jarné teploty sa ešte neustálili a stále sa striedajú s chladnými dňami, čas oddychu na terase, či napríklad grilovačiek s priateľmi je už za dverami. Mimochodom, rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo by vašu terasu posunulo na vyššiu úroveň? No predsa pergola.

Áno, spomínali sme, že ešte ani jarné teploty nie sú ustálené, ale to nič nemení na fakte, že teplo tu je čo nevidieť. Veď si spomeňte na posledné roky ako sme z búnd prešli takmer hneď do tričiek. Preto by ste sa mali pripraviť na to, že skôr, než sa nazdáte, prídu vysoké teploty a pobyt vonku vám bude pre zmenu znepríjemňovať príliš ostré slnko.

A práve preto je ideálny čas poobzerať sa po nejakej pergole, ktorá by mohla byť praktickou a štýlovou súčasťou vašej terasy. Veď aj lacné pergoly poskytujú skvelý a jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť príjemný chládok na vašej terase aj počas letných horúčav. Príjemné chvíle na terase si tak budete môcť užívať aj keď bude slnko najviac ukazovať svoju silu.

Ani dážď nepredstavuje pre pergolu problém

Okrem ochrany pred slnečnými lúčmi poskytujú pergoly aj ochranu pred dažďom. A vďaka dômyselnému odtokovému systému nemusíte čakať na preschnutie strechy pergoly, voda totižto odtečie mimo terasy.

Mimo štandardných pergol s látkovou strechou existujú aj takzvané bioklimatické pergoly, ktorých strecha je zložená z lamiel. Tie umožňujú lepšiu reguláciu úrovne tienenia a taktiež je možné ich miernym pootvorením vytvoriť na terase prirodzené prúdenie vzduchu, ktoré bude ochladzovať vzduch pod pergolou.

Zdroj obrázka:

Autor: volkanozgumus / Shutterstock.com

angelo

The author angelo