close
Domácnosť & bývanie

Trendy detská izba a 5 krokov ako sa k nej dopracovať

Ktoré trendy sú absolútne TOP pre detské izby? Inšpirujte sa našim výberom tých najhorúcejších vychytávok a pravidiel, podľa ktorých dizajnéri odporúčajú riešiť priestor detskej izby.

Detská izba
Detská izba

Vintage oživenie

Na izbách v klasickom (vintage) štýle je niečo magické. Mix tradičných elementov s ručne vyrábanými kúskami dodáva eleganciu, nadčasovosť a jemný vzhľad bez skrytých detailov. Vo výbave by nemusela chýbať posteľ z tepaného železa a zaujímavé 3D fototapety na stenu s prírodným vzorom.

Šedá je dobrá

Všetky odtiene šedej spravia pri dizajnovaní detskej izby svoje. Je to perfektná neutrálna farba, použiteľná na steny, nábytok aj posteľnú bielizeň. Šedé tóny v spojení s jemnými farbami ako žltá, ružová alebo mandarínková vyžarujú pokoj, mäkkosť a pritom moderný vzhľad.

Mini sedenie

Zabudnite na tradičné a objemné otomany. Moderné taburety inšpirované marockou kultúrou dodajú nie len farebnosť, ale aj alternatívny mäkký povrch na sedenie, prípadne môžu slúžiť ako roztomilé miesto pre plyšové zvieratká či knižky. Navyše sú ľahko prenosné. Tkanina, z ktorých sú taburety vyrobené, je baby-friendly.

Nadčasové riešenia

Rastúcu popularitu si získava túžba vytvoriť detskú izbu, ktorá by ponúkla väčšiu sofistikovanosť a nevyzerala priveľmi detsky. Niečo ako priestor, ktorý s dieťaťom spolupracuje, rastie spolu s ním. Pastelová farba na stene, prípadne krásne nálepky na stenu pre deti do detskej izby, posteľná bielizeň a záclony v kombinácii bielej a námorníckej modrej predstavujú fajn východisko, ku ktorému zapasuje plyšák rovnako ako notebook.

Zamerajte sa smerom hore

Dizajn rastie smerom hore, presuňte aj vy vnímanie za obvyklé štyri steny. Aj strop by mal dostať pozornosť, ktorú si zaslúži. Inak dramatický vzhľad detskej izby môžete ukončiť tým, že strop ozvláštnite zdobenými tapetami alebo maľovanými pruhmi.

Tags : detská izba
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response