close
Komerčné články

Kuchynská zástena zo skla je ideálnou voľbou

Nemusíte sa v kuchyni zvŕtať denne, aby ste pochopili, aké náročné je udržať ju hygienicky čistú. Nejde pritom len o čistý drez, pracovnú dosku alebo skrinky, ale aj o kuchynskú zástenu, teda priestor za kuchynskou linkou, kde sa zdržiava mastnota a iné nečistoty. Preto sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre sklenené kuchynské zásteny.

Zástena zo skla vydrží aj vysoké teploty

Aj vás dlhé roky odrádzal od sklenenej kuchynskej zásteny strach, či sa vám časom vplyvom tepla nepopraská? Táto otázka trápi mnohých, avšak moderných zásten zo skla sa skutočne netreba báť. Vydržia aj vysoké teploty v okolí varnej dosky a na stene držia presne tak, ako ich tam namontujú odborníci. Sklenené kuchynské zásteny sa zhotovujú na mieru, a preto môžete pred škvrnami ochrániť skutočne každý kút, i v prípade rohovej alebo atypicky riešenej kuchyne. Tvar i rozmery kuchynskej zásteny si určíte sami, a aby ste mohli pri navrhovaní kuchyne snov ešte viac premýšľať, na výber máte i z bohatej palety farieb či nezničiteľných potlačí, čo sa postará o originálny dizajn vašej kuchyne.

Ďalšie výhody sklenených kuchynských zásten

Pamätáte sa, ako ste bojovali s pôvodným obkladom v kuchyni? Inak ako boj sa to totiž ani nazvať nedá. Na obkladačkách za pracovnou doskou sa často objavovali stopy po všetkých potravinách, s ktorými ste počas dňa prišli do styku – múka, cesto, šľahačka, káva, ovocná šťava a pod. A príliš lákavo to nevyzeralo ani pri sporáku. Stopy po paprikovom základe, paradajkovom pretlaku alebo rozpálenom oleji sa nečistia dvakrát príjemne, pretože sú zarezané v póroch obkladačiek či v škárach medzi obkladačkami. Viete si predstaviť, ako dobre sa v takýchto podmienkach darí mikroorganizmom?

A teraz si predstavte svoju novú sklenenú kuchynskú zástenu. Má lesklý povrch, čo kuchyňu jednak rozžiari, a jednak bude pôsobiť luxusnejším dojmom. Povrch zásteny zo skla je hladký, teda ľahko udržiavateľný – dá sa očistiť rýchlo, a pritom dokonale, a tak nemusíte ešte ďalšiu hodinu venovať upratovaniu kuchyne. Spoľahnite sa na to, že ju nezničí ani striedanie nízkych a vysokých teplôt v okolí varnej dosky, je na to stavaná! Sklenené zásteny sú teda jasným príkladom toho, že aj vaša kuchyňa môže vyzerať moderne, a pritom byť nadovšetko praktická.

 

 

angelo

The author angelo