close
Domácnosť & bývanie

Tipy a triky, ako modernizovať interiér nadčasovo a zároveň štýlovo

S príchodom letných slnečných dní sa nám otvárajú možnosti výraznejšie rekonštruovať interiér, ale aj exteriér. Ak potrebuje modernizovať práve váš interiér, poradíme vám ako interiér modernizovať nadčasovo a zároveň štýlovo.

Pridajte viac bielej farby

Biela farba dodá vášmu interiéru viac voľnosti, vzdušnosti a čistoty. Práve toto každý interiér potrebuje. Ak teda chcete modernizovať, pridajte viac bielej farby do interiéru. Nebojte sa bielych stien, dekorácií na policiach, ale aj bielej na koberci. Biela navyše priestor vie opticky zväčšiť, preto sa odporúča aj do menších interiérov.

Zväčšiť priestor zväčšíte aj búraním priečok pomocou búracích kladív, ale ak nechcete ísť do tejto náročnejšej rekonštrukcie, postačí vám pridať do interiéru viac bielej.

Začnite omaľovaním stien na bielo. Do obývačky, spálne, či detských izieb zakomponujte dekoračné vankúše a deky, na ktorých bude dominovať práve biela farba.

Obložte stenu v obývačke, či v spálni moderným dreveným obkladom

Drevený obklad dokáže modernizovať interiér a spraviť z neho nielen nadčasový, ale aj štýlový priestor. Drevený obklad v interiéri si môžete namontovať aj sami. Nepotrebujete k tomu žiadne špeciálne skúsenosti s montážou dreveného obkladu.

Takýto obklad zaručene zlepší vzduch v interiéri. Krásna vôňa dreva vás bude vítať vždy, keď prídete do miestnosti. Navyše drevený obklad je nadčasový – ani po rokoch nevyjde z módy a stále sa bude radiť k moderným interiérovým prvkom.

Premaľujte nábytok

Možno si poviete, že drastická zmena, ale ani premaľovanie nábytku nemusí byť zlé. Nemusíte kupovať nový nábytok, ale ten, ktorý používate, premaľujete. Takýmto štýlom môžete zmeniť farbu napríklad komode v spálni, či jedálenskej zostave.

Ak sa vám ale páči nejaký nový nábytok, nie je problém si ho kúpiť a potom si ho prefarbiť podľa svojej predstavy.

Okrem rázových uťahovákov, ktoré sa používajú aj pri skladaní nábytku, si zaobstarajte kvalitnú farbu vhodnú na materiál nábytku, ktorý ste sa rozhodli premaľovať. Nábytok je však dôležité najskôr očistiť predtým, ako sa pustíte do premaľovania.

Toto odporúčame aj tým, ktorí preferujú v interiéri retro nábytok. Na internete dokážete zohnať krásne retro kúsky nábytku, ktoré si potom zreštaurujete podľa seba.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com

angelo

The author angelo