close

Úbor na telesnú výchovu patrí k povinnej výbave každého školáka. Rovnako ako výber  pohodlných teplákov,  trička z priedušného materiálu či sadnúcich tenisiek je dôležité aj jeho dobré označenie. Nezáleží pritom na tom, či chystáte prvý úbor pre dieťa, ktoré práve nastupuje do školy alebo pre ostrieľaného školáka. Dobré označenie vám totiž ušetrí mnoho nervov. A nielen to!

Vedeli ste, že pečiatka na oblečenie-textil patrí medzi tie najobľúbenejšie spôsoby ako označiť akékoľvek oblečenie? Na vrchné priečky žiadanosti sa dostala predovšetkým vďaka svojej pohodlnej a jednoduchej aplikácii a vysokej trvácnosti. Ak hľadáte spôsob akým vyrobiť menovky na oblečenie vhodné na telesnú výchovu, tak vedzte, že práve pečiatka na oblečenie je tou najlepšou voľbou.

Zamýšľate sa nad tým, prečo sú tieto menovky pre deti na cvičebnom úbore vlastne tak dôležité? Minimálne pre tieto 3 dôvody. Čítajte v nasledujúcich riadkoch.

3 x prečo označiť deťom úbor na telesnú výchovu

1.   Ušetrí vám to mnoho nervov. A to sa oplatí!

Situácií kedy nám zbytočne stúpa kortizol v tele zažívame v dnešnom hektickom a stresovom svete viac než dosť. Vyvarovať sa situácii kedy už 10.krát za prvý školský rok kupujete nové tričko na telesnú, pretože sa niekde stratilo, vás pred ďalším vyplavovaním kortizolu stopercentne ochráni.

Pýtate sa ako vďaka označeniu oblečenia predídete jeho strate? Máte pravdu nie je to v tom úplne priamočiara súvislosť. Stratiť či zapotrošiť sa môže úplne rovnako s menovkou alebo bez. Rozdiel je však v tom, že vďaka dobrému označeniu sa veľmi pravdepodobne rýchlo nájde. Či si ho už omylom vezme domov nejaký spolužiak alebo skončí pod lavičkou v šatni. Jeho majiteľ bude vždy jasný a ľahko si k nemu nájde cestu späť.

2.   Vyvarujete sa nehygienickej výmene

Rovnaké cvičebné oblečenie v jednej triede? Stáva sa to častejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Tričká či tepláky sa veľmi ľahko dostanú vedľa seba na jednu lavičku a ak sa ich dizajn nelíši, majiteľa si vymenia skutočne jednoducho.

Aj keď by sa mal úbor na telesnú prať každý týždeň, realita je často iná, pretože to by vám ho musela vaša ratolesť najprv priniesť domov. Na to sa však veľmi ľahko zabúda. Predstava, že vaše dieťa cvičí v tričku či teplákoch niekoho, kto sa v tom už niekoľkokrát pekne spotil nie je veľmi lákavá, či?

Preto označovať, označovať, označovať.

3.   Pre každého bude jasné, čo patrí vášmu dieťatku

Vždy bude jasné, ktoré cvičebné oblečenie komu patrí. A to ušetrí množstvo zbytočne dramatických chvíľ. Čo tým presne myslíme? Ukážeme vám to na konkrétnych situáciách

Príklad č.1.: Dieťatko v šatni plače, pretože nevie nájsť svoje tričko na telesnú. Učiteľka sa mu snaží pomôcť a ukazuje mu tričko, ktoré našla v jeho taške na cvičebný úbor. Dievčatko však ďalej plače, pretože tričko nespoznáva a tvrdí, že nie je jej. Učiteľka môže len tušiť, že je jej, ale istá si byť nemôže. Ak by bolo tričko označené, pomohlo by to nielen učiteľke, ale aj dievčatku samotnému, pretože nemôže byť jasnejší znak, že dané tričko mu skutočne patrí.

Možno sa vám to nezdá príliš reálne, skúsenosti ľudí pracujúcimi s deťmi však hovoria jasne. Prípady kedy deti nepoznajú svoje oblečenie (môžu byť napríklad nové), nie sú vôbec zriedkavé.

Príklad č. 2. : Dve deti sa hádajú o jedno tričko či tepláky a každé z nich je skalopevne presvedčené, že daný kúsok oblečenia je práve jeho. Takáto situácia vznikne veľmi ľahko, napríklad ak majú dve deti rovnaký kúsok oblečenia. Učiteľka sa snaží konflikt vyriešiť, ale nemá v rukách žiaden pevný argument o ktorý by sa mohla oprieť. Menovka na oblečení by bola jasným dôkazom a hneď by bolo všetkým jasné, komu tričko patrí. Konflikt by skončil veľmi rýchlo alebo by vôbec nezačal.

Záver znie – označujte, má to zmysel!

Už len tieto tri body sú dôkazom, ktorý ukazuje, že označenie detského úboru na telesnú má svoj veľký význam a určite by sa tých dôvodov našlo ešte viac. Navyše dnes vás už nečakajú hodiny náročného vyšívania. Naopak, napríklad s takou pečiatkou na textil je označenie celej hromady oblečenia otázkou niekoľkých minút. Preto neváhajte a hor sa do označovania!

Tags : menovky pre detipečiatka na oblečenie - textil
angelo

The author angelo