close
Komerčné články

6 trendov v internetovom marketingu, ktoré prináša rok 2022

Marketing hýbe svetom, inak tomu nebude ani v roku 2022. Aké kroky sa vám v rámci jeho internetovej formy oplatí realizovať?

Obsahový marketing

Dnes už nevyhnutná vec pre úspech vo väčšine sfér biznisu. Obsahový marketing bude mimoriadne dôležitý aj v roku 2022. Ak si naň netrúfate,0 vložte ho do rúk niekomu, kto sa v tom orientuje. Kvalitná SEO agentúra, medzi ktorú patrí aj Online Toro, dokáže túto záležitosť pre vás dnes pripraviť na vysokej úrovni a za dostupné ceny. SEO služby dnes už nie sú vymoženosťou pre najväčšie firmy. Tento rok sa predpovedá úspech hlavne forme zvukového obsahu, ktorý by mal byť najväčším trhákom.

Nárast dôležitosti u videí

Ak sa bavíme o obsahu, tak mu už nejaký ten čas vládne video. Vsaďte na aplikácie, ktoré vám umožnia vytvoriť kratšie videoklipy či videá. Pozor na ich trvanie, nemalo by prekročiť 60 sekúnd, napríklad v prípade TikToku. Podľa odborníkov na internetový marketing by v roku 2022 mali videá tvoriť až 80 percent internetového obsahu.

SEO služby pre rýchlosť stránok

Ak nechcete za konkurenciou zaostávať, dbajte na zlepšenie doby načítania stránok pre počítače ale aj mobilné zariadenia. V poslednej dobe ide o jeden z najdôležitejších trendov internetového marketingu. Mimoriadne naň dbá aj samotný Google pri aktualizácii algoritmov. SEO agentúra vám pomôže dodržať pokyny Google pre zrýchlenie webových stránok, na čo nemajú firmy vždy dostatok času. A že nejde o bezvýznamné zlepšenie hovorí aj fakt, že až jeden zo štyroch užívateľov opustí webovú stránku, ak sa nenačíta do troch až štyroch sekúnd.

Optimalizácia hlasového vyhľadávania

Ak pripravíte svoje webové stránky na tento nástroj, mali by ste zaznamenať veľmi zaujímavý progres. Ide o krok, ktorým sa pripravíte aj na svetlejšiu budúcnosť z dlhodobého hľadiska. Do roku 2023 by sa v západnom svete mala využívať takéto vyhľadávanie každá druhá domácnosť. Aby však išlo o efektívny nástroj, treba prispôsobiť aj tvorbu obsahu. Ten by mal byť viac konverzačný a kľúčové slová v takom vyhľadávaní by mali predstavovať formu kladenia otázok alebo odovzdanie informácií.

Živé stretávania a online podujatia

Vo svete internetového marketingu sa predpokladá nárast významu organizovania živých podujatí na sociálnych médiách. Nebojte sa do vysielania zavolať aj hosťa, otvárajte témy súvisiace s vytváraním kampaní a využite túto možnosť na odpovede na všetky otázky vašim potencionálnym zákazníkom či partnerom. Práve formát Otázky & Odpovede je skvelým krokom pre interakciu s publikom v reálnom čase.

SEO agentúra pripraví native reklamu

Táto reklama „nebije do očí“ tak, ako tie klasické. Článok tohto typu však môže ideálne splynúť s obsahom na vašom webe. Odbremeňte jeho návštevníkov od pocitu, že vôbec natrafili na reklamu. Podobný obsah budú brať ako prirodzenú súčasť miesta, na ktorom sa nachádzajú. Preto neváhajte vsadiť aj napríklad na PR články. Aj s nimi vám určite pomôže skúsená SEO agentúra.

Tags : obsahový marketingSEO služby
angelo

The author angelo