close
Komerčné články

Povinná výbava pre každého prváčika: Čo by mala obsahovať?

Chystáte sa kupovať vašej ratolesti potrebné školské produkty do prvého ročníka? V tom prípade by ste mali myslieť na niekoľko dôležitých vecí, na ktoré by ste nemali zabúdať. Ide o školskú tašku, aktovku, peračník, poprípade zošity.

Ak máte doma prvé dieťa, ktoré vám ide do prvej triedy, je pochopiteľné, že máte obavy z nákupu všetkých dôležitých školských potrieb. V každom prípade platí, že by ste si to nemali nechávať na poslednú chvíľu. Je dôležité, aby ste na to mysleli dostatočne vopred. Preto, kupovať takéto veci v septembri, môže byť veľmi riskantné. Preto na to myslite vopred, aby sa vám niečo aj ušlo. Je pochopiteľné, že neviete, čo všetko bude vaše dieťa do prvej triedy potrebovať. Práve z tohto dôvodu vám prinášame stručný prehľad.

Školská taška je základ

Základom celej výbavy je školská taška alebo aktovka. Tento produkt by mal spĺňať viacero dôležitých podmienok. Školská taška by mala byť čo najviac ergonomická, no vynikať by mala tiež aj tou estetickou stránkou. Mala by obsahovať viac prepážok, do ktorých si vaša ratolesť bude môcť uložiť všetky dôležité potreby.

Rôzne zošity

Aj napriek tomu, že prvák zošitov až tak veľa potrebovať nebude, mali by ste myslieť na ich kúpu. Zaobstarajte mu radšej rôzne veľkosti. Najviac sa mu zídu zošity, ktoré sú vyrobené na učenie jednotlivých písmen. Neváhajte svojej ratolesti zaobstarať aj dosky na zošity, poprípade obaly. Nevyhnutnými potrebami sú aj perá, ceruzky a peračník. Vaše dieťa bude v prvej triede potrebovať najmä ceruzky, s ktorými sa postupne naučí písať. Zaobstarať mu však môžete aj farebné pastelky, ktoré sa rozhodne zídu.

Taktiež by ste mali myslieť na telesnú výchovu. Nevyhnutné sú prezúvky a športový úbor. Vášmu dieťaťu tiež môžete zaobstarať aj malú peňaženku, ktorú bude môcť nosiť napríklad na krku.

angelo

The author angelo