close
Komerčné článkyZdravie

Všetko o micelárnych vodách

Medzi kozmetickými produktmi určenými na starostlivosť o pleť si svoje miesto našla aj micelárna voda. Určite ju máte doma aj vy a používate ju každý deň. Nejde predsa o žiadnu novinku, ktorú by ste nepoznali, viete o nej ale naozaj všetko?

Kompletná starostlivosť

Rozmýšľate ako rýchlo vyčistiť tvár, ako sa rýchlo odstrániť make-upu alebo ako sa zbaviť akné? Väčšina žien siahne po vhodnej micelárnej vode. Tento typ kozmetiky si rýchlo získal obľubu. V jednom kroku dokážu pleť odlíčiť, vyčistiť a aj hydratovať. Zdravej a bezproblémovej pleti tak k perfektnej starostlivosti nič nechýba.

Čo sú micely

Micelárne vody sú pomenované po micelách, molekulách, ktoré majú dobré rozpúšťacie vlastnosti. Micely sú tvorené dvoma vrstvami. Vonkajšia vrstva je tvorená vodou, vnútorná lipidmi. Každá z týchto vrstiev odstraňuje nečistoty z pleti. Tieto molekuly rozpustia ako vo vode rozpustné nečistoty tak aj nečistoty, ktoré sa rozpúšťajú v tukoch.

Aj keď sa zdá, že micelárna voda vyčistí vašu pleť perfektne nie je tomu tak vždy. Tento kozmetický produkt odstráni nečistoty len z povrchu pleti. Preto by ste v čistení pleti aj po jej použití mali pokračovať a siahnuť aj po toniku.

Tonikum odstráni z pleti aj nečistoty, ktoré sa dostali do pórov v pokožke a ktoré neodstránila micelárna voda. Až po dôkladnom vyčistení môžete na pleť naniesť séra, krémy alebo oleje s účinnými látkami. Keď je pokožka čistá a zbavená všetkých nečistôt prieniku účinných látok do pokožky už nič nebráni.

Výber micelárnej vody

V závislosti od typu vašej pleti si vyberte aj vhodnú micelárnu vodu. Keďže tento produkt môže narúšať ochrannú vrstvu pokožky, vysušuje ju. Obzrite sa preto po micelárnej vode, ktorá má aj hydratačné účinky a obsahuje aj ďalšie zložky.  Micelárna voda Sébium H2O je ideálnou voľbou ak máte zmiešanú alebo mastnú pleť. Pokiaľ máte suchú alebo citlivú pleť vyberte si micelárnu vodu pre  váš typ pleti.

Prispôsobte všetky prípravky, ktoré na čistenie tváre používate svojmu typu pleti. Vďaka tomu môžete zmierniť nedokonalosti pleti, obmedziť tvorbu kožného mazu, hydratovať ju alebo redukovať výskyt akné.

angelo

The author angelo