close

Šperky, oblečenie a obuv patria medzi najčastejšie veci, ktoré si ženy objednávajú cez internet, alebo nakupujú v kamenných predajniach.

Ak sa ale nechcete opäť sklamať pri kúpe dámskej obuvi, na čo by ste sa pri výbere mali najviac zamerať?

Kvalita podrážky

Pri výbere dámskej obuvi by ste sa mali zamerať predovšetkým na kvalitu podrážky. Už na prvý pohľad rozoznáte, či moderné dámske topánky, ktoré ste si vybrali, majú aj kvalitné podrážky. Podrážky musia byť z materiálu, ktorý vydrží aj väčšiu záťaž, neláme sa a hlavne povrch nie je hladký. Podrážky by mali byť protišmykové, pevné, aby zvládli akýkoľvek povrch.

Kvalitu podrážky riešte preto ako prvú.

Kvalita zapínania

Okrem kvality podrážky je potrebné sledovať aj kvalitu zapínania. Ak máte zapínanie na zips, obzvlášť pri ňom je dôležité skontrolovať si, akej kvality je zips a či sa nezadrháva. Pri veľmi lacných nekvalitných topánkach zlyháva ako prvý prekvapujúco práve zips.

Ak túžite po krásnych členkových čižmách, pozerajte také, ktoré sa nasúvajú na nohu a pri takých, čo majú zips, si overte kvalitu zapínania.

Farba

Pri výbere novej dámskej obuvi zohľadňujte aj farbu. Vo všeobecnosti sa najviac odporúčajú neutrálne prírodné farby a ak chcete predsa len iné výraznejšie farby, uprednostňujte čiernu, škoricovú, či bordovú. Farba je dôležitá práve kvôli jednoduchšiemu kombinovaniu s oblečením.

Odporúčame vám pozrieť si dominantné farby v šatníku a na základe nich vyberať farbu nových topánok.

Dámska obuv by mala byť pohodlná, mala by byť vhodná do daného ročného obdobia a počasia a mala by vydržať. Nenechajte sa zlákať nekvalitnou obuvou a vyberajte si modernú dámsku obuv, ktorá sa bude nielenže ľahko kombinovať, ale vám vydrží viac ako jednu sezónu. Je lepšie mať v botníku pár kombinovateľných topánok ako viacero ťažko kombinovateľných.

Zdroj obrázka:

Autor: Cozy Home  / Shutterstock.com

angelo

The author angelo