close
Komerčné články

Minula sa vám náplň v tlačiarni? Poradíme vám ako si vybrať tú najlepšiu

V súčasnosti sa bez tlačiarne nezaobídete, či už v práci, alebo doma. Ak máme deti, tlačiareň využívajú na vytlačenie školských prác, projektov, či záverečných prác. Ak pracujete v kancelárii, potrebujete si vytlačiť faktúry a iné doklady potrebné pre fungovanie podniku.

Náplne do tlačiarní
Náplne do tlačiarní

Ak vám práve došiel toner v tlačiarni, poradíme vám, aký si vybrať.

Akú máte tlačiareň?

Najskôr si ujasnite, akú máte tlačiareň. Nemáme na mysli značku, aj keď aj tá je dôležitá. Zistite si, či je vaša tlačiareň laserová alebo atramentová a na základe toho si vyberajte novú náplň do tlačiarne. Ak máte ešte klasickú atramentovú tlačiareň, vyberajte si atramentové kazety. Tonerové kazety (cartridge) sa dávajú len do laserových tlačiarní.

Výhody a nevýhody atramentových a laserových tonerov

Atramentové kazety majú výhodu v tom, že sú pomerne lacné a kúpite ich takmer všade. Ak sa však dlhšie s nimi netlačí, môže sa stať, že vám zaschnú. Ak ale tlačiareň pravidelne používate, toto vám pravdepodobne nebude robiť vrásky na čele. V laserových tlačiarňach tonery nezasychajú, čo určite oceníte, ak tlačiareň príliš často nepoužívate. Sú však oveľa drahšie.

Ak ale chcete ušetriť na toneroch, odporúčame vám vyhľadávať renovované tonery, čiže tonerové kazety a laserové kazety. Sú najlacnejšie a ich výkon to v nijakom prípade neovplyvní.

Ak sa vám v kancelárii minula náplň do tlačiarne, vyhľadajte si nové náplne práve cez internet. Odporúčame vám prečítať si zopár fór, v ktorých vám poradia, aké tonery by ste si mali vyberať a najmä ktoré sú kompatibilné aj s vašou tlačiarňou. Pri vsúvaní do tlačiarne sa riaďte pokynmi uvedenými v návode. Dávajte pozor, aby ste novú náplň nepoškodili. Potom by ste ju museli vyhodiť a peniaze, ktoré ste za ňu utratili, by vyšli navnivoč.

To, ako náplň tlačí, zistíte až potom. Dúfajme, že si nájdete tú správnu náplň do vašej tlačiarne.

Tags : tlačiarnetoner
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response