close
Domácnosť & bývanieKomerčné článkyLifestyle

Luxusná posteľ pre váš výdatný spánok: Doprajte si kúsok, ktorý vám bude vyhovovať!

Kvalitná pohodlná posteľ je základom zdravého spánku. Mala by spĺňať všetky kritériá pre spokojný spánok, zároveň však musí zaujať svojím dizajnom.

Pred samotným nákupom je dôležité si dopredu uvedomiť pre koho je luxusná posteľ určená. Bude na nej spať single človek, pár alebo dieťa? Ďalším kritériom je priestor, v ktorom bude posteľ umiestnená, veľkú úlohu hrá tiež výška a váha osôb, ktoré ju budú užívať.

Akú veľkosť si dopriať?

Štandardná šírka manželskej postele je 160 – 180 cm, jeden a pol lôžko je široké 140 cm, jednolôžko 90 cm. Dĺžka je štandardná 200 cm, existujú však aj predĺžené varianty 210 – 220 cm. Poputuje exkluzívna posteľ do spálne s dostatkom priestoru? Môžete si dovoliť experimentovať a zaobstarať si niečo veľmi veľkorysé a luxusné. To, či zvolíte masív alebo čalúnenie, sa odvíja od vašich preferencií. Materiál vašej novej postele by mal korešpondovať s ostatnými dielmi nábytku – nočným stolíkom, komodou, toaletným stolíkom, skriňami a inými kúskami vo vašej spálni.

Dizajn luxusnej postele by mal zaujať

Luxusná posteľ by mala byť nielen dominantným prvkom spálne, ráta sa, keď je aj funkčná a dokážete ju využiť okrem spánku aj na odkladanie vecí. Využitie úložného priestoru pod posteľou ponúkajú mnohé typy postelí vrátane tých luxusných. Na trhu existujú postele doslova od výmyslu sveta – môžete si vyberať z rôznych typov čiel – klasických rovných i netradičných, ktoré vytvárajú celkový prvý dojem z postele. Pri exkluzívnych čalúnených posteliach nechýbajú jemné detaily na čele postele – často sú to rôzne prešívania, tvarové zaoblenia, kombinácia materiálov a mnohé iné detaily, ktoré dotvárajú jedinečnosť samotnej postele.

Horúcim hitom sú netradičné čalúnené postele

Tento typ postelí má typickú kostru z masívneho alebo drevotrieskového materiálu, ktorý je potiahnutý látkou, obvykle v rôznych farebných prevedeniach a štýloch. Látkové čalúnené postele sú cenovo menej náročné a ich údržba nie je vôbec zložitá. Populárnymi materiálmi sú tiež koža, eko – koža, velúr, zamat a iné látky, ktoré vám spríjemnia váš spánok, no zároveň dotvárajú unikátny dizajn lôžka. Existuje tiež kombinácia masívneho korpusu a čalúneného čela luxusnej postele, ktorá vytvára zaujímavé prevedenie.

Vyberte si posteľ podľa svojho gusta!

Napokon, budete na nej spať vy a počas nočného odpočinku by ste sa mali cítiť ako v bavlnke. Zvoľte kúsok, ktorý vám imponuje vzhľadom, farbou, materiálom, dizajnom, ale aj veľkosťou a komponentmi, akými sú napríklad matrac či rošt.

angelo

The author angelo