close
Komerčné článkyLifestyle

Pravidlá, ktoré by ste počas vykurovacej sezóny v byte mali dodržiavať

Vykurovacia sezóna je ešte v plnom prúde a aj keď sa blíži prvý jarný mesiac, zima sa zatiaľ na našom území drží. Vykurovacia sezóna vo väčšine pokračuje aj v marci, kedy nie sú teploty až tak vysoké, aby sme to zvládali aj bez kúrenia.

Týchto pravidiel sa počas vykurovacej sezóny v byte určite držte.

Neprekurujte spálňu

Ak chcete zvládnuť vykurovaciu sezónu v panelákovom byte, neprekurujte spálňu. Spálňa slúži na oddych, spánok a príliš vysoká teplota v tejto miestnosti môže spôsobiť nespavosť. Suchý vzduch spôsobí vysúšanie slizníc, čo vám sťaží dýchanie. Vysušené sliznice sú tak náchylnejšie na preniknutie baktérií a vírusov cez nosové dutiny do organizmu.

V spálni by sme aj počas vykurovacej sezóny mali mať príjemných 19ºC.

Ak ste zimomraví, zvoľte skôr celoročný paplón a uprednostňujte skôr froté plachty na posteľ.

Neprekrývajte radiátor textíliami

Počas vykurovacej sezóny v byte robia ľudia chybu v tom, že využívajú teplo z radiátorov na sušenie prádla. Práve takéto sušenie nie je najšťastnejším riešením. Teplo tak nepreniká do miestnosti a navyše aj textílie priamym kontaktom s horúcim radiátorom trpia, znehodnocujú sa.

Nikdy počas vykurovacej sezóny neprekrývajte radiátor textíliami a ak sušíte prádlo na sušiaku, dávajte pozor, aby nebol v tesnej blízkosti radiátora.

Ak máte okrem klasického žalúzia aj závesy, nesmú sa prekrývať s radiátormi. Závesy by mali byť takej dĺžky, aby nezasahovali cez radiátory.

Nechajte si skontrolovať tesnenia okien

Aby vám teplý vzduch neunikal von, je potrebné si nechať skontrolovať tesnenia okien. Ak používate kvalitné interiérové rolety, treba si dávať pozor aj na to, aby vám mokré plochy na oknách túto tieniacu techniku neznehodnotili.

Ak vám okná rosia, vtedy je jasné, že tesnenia okien nie sú v 100% stave. Niekedy aj obyčajné nastavenie okien môže zabrániť roseniu okien.

Zdroj obrázka:

Autor: Photo Oz / Shutterstock.com

angelo

The author angelo