close
Lifestyle

Čo strojárenské firmy najčastejšie podceňujú

Firmy podnikajúce v strojárenskom priemysle sa už dlhodobo tešia z vysokých ziskov. Automobilový priemysel je taktiež na vzostupe a manažéri zastupujúci tieto podniky si mydlia ruky a tešia sa z veľkých úspechov a ziskov. Strojárenské firmy však napriek vysokým ziskom a dlhodobému úspechu robia chyby, ktoré by robiť nemuseli. O aké chyby sa jedná?

Strojárske firmy
Strojárske firmy

Ignorujú duálne vzdelávanie

Strojárenské firmy sa síce tešia z vysokých ziskov. Ich najväčším problémom je práve nízky počet zamestnancov. Akonáhle chcú navýšiť stavy, jednoducho majú problém nájsť vhodných kandidátov a zamestnávajú ľudí z tretích krajín.

Firmy podnikajúce najmä v strojárenstve by mali myslieť na duálne vzdelávanie, čiže na vychovávanie novej generácie zamestnancov. Podchytenie mladej generácie im zaručí úspech na dlhé desaťročia.

Šetria na vybavení strojárenských hál

Všeobecne platí, že čím viac sa firmám začne dariť, tým viac sa snažia ušetriť peniaze práve na vybavení strojárenských hál a na pracovných odevoch zamestnancov. Strojárenské firmy si vôbec neuvedomujú, že práve takýmto šetrením ohrozujú nielen zdravie zamestnancov, ale predovšetkým úspech vlastnej firmy. Ak zamestnanec nemá potrebné vybavenie na výrobu, nemôže svoju prácu vykonávať stopercentne. Ak napríklad máte na firme stroje značky CAT, potrebujete na ne kvalitné stavebné pneumatiky 16,9-28. Sú vysoko odolné, kvalitné a sú cenovo prijateľné.

Zaujať vás ešte môžu kvalitné pneumatiky 12-16,5; ale ak potrebujete rozmer 16,9-28; kúpte taký a nie iný.

Nikdy, ale naozaj nikdy nešetrite na vybavení vašej firmy. Vrátilo by sa vám to a určite by sa vám to nepáčilo. Ide predsa o bezpečnosť a ak dodáte klientovi nekvalitný výrobok, už viac u vás nakupovať nebude. Vždy si na toto spomeňte a uvidíte, že váš biznis bude prekvitať. Šetriť môžete na toneroch, kancelárskom papieri, ale určite nie na pneumatikách a strojoch potrebných na výrobu finálnych produktov.

Tags : firmypodnikanievzdelávanie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response