close
Zdravie

Ako a v čom je pre naše zdravie sex dôležitý?

Vzhľadom na to, že sa v tejto oblasti robí stále viac výskumov, je čoraz jasnejšie, že zdravý sex je pre bezproblémový život nevyhnutný. Vďaka sexu môžete dokonca dlhšie žiť.

Vykonávaný výskum poukazoval na niekoľko špecifických a prekvapivých zdravotných prínosov vyplývajúcich zo zdravého a aktívneho sexuálneho života. Preto zahoďte všetky predsudky a ostych pred touto témou a venujte sa zlepšovaniu svojej zdravotnej stránky aj iným a prirodzenejším spôsobom. Sex je na tieto účely naozaj ako stvorený a my vám poskytneme niekoľko informácií, ktoré vás o tom veľmi rýchlo presvedčia.

Sex bojuje s prechladnutím a chrípkou

Pri častejšom sexe, v intervale niekoľkokrát týždenne sa vo vašom tele produkuje viac protilátok imunoglobínu. Čo to pre vás znamená? Pokiaľ si vo svojej kvalitnej posteli z masívu vyplníte čas aj týmto spôsobom, vaše telo a organizmus zásobíte prvou líniou látok, ktoré vás ochránia pred nachladnutím a chrípkou.

Sexom spaľujete kalórie

Sex zvyšuje prietok krvi a pumpovanie srdca. Jednoducho povedané, aj pohlavný styk je formou cvičenia, čo je oveľa zábavnejšie ako klasické behanie. Samozrejme, že na základe toho nemôžete očakávať razantný úbytok na váhe, no určitá miera spaľovania tam jednoznačne je. Napríklad u mužov je to asi viac ako 21 kilokalórií, ktoré pri sexe spáli. Jeden z ďalších dôvodov, prečo si ho častejšie dopriať.

Sex redukuje riziko srdcových ochorení

Aktívny sexuálny život je úzko prepojený s našou dlhšou životnosťou. Znieť to môže smiešne, ale je to tak. Konkrétne sa zdá, že sex môže znížiť riziko srdcových infarktov, mŕtvice a iných pridružených srdcových ochorení. Pravidelná sexuálna aktivita vám teda prospieva aj po tejto stránke. Pokiaľ nemáte možnosť nájsť si dokonalého partnera, rovnako poslúži nafukovací muž. Spôsobov, ako si spestriť svoj sexuálny život a pomôcť zlepšiť vlastné zdravie je naozaj niekoľko.

Vylieči bolesti hlavy a zníži aj tú fyzickú

Stále nemáte dostatok dôvodov, prečo si nedopriať viac času na sex? Ak je to z dôvodu poklesu hormónov, zdvihnite si ich hladinu inšpiráciou v sexshope. A dokonca aj samotný sex sa postará o ich optimálnu hladinu, len ho treba praktizovať naozaj častejšie. Upraví váš menštruačný cyklus a poradí pri problémoch s menopauzou.

Myslíte si, že na bolesť hlavy sex nemá žiadny vplyv? Samozrejme, že každý z nás je iný, no v priemere sa odhaduje, že sexom sa v tele uvoľňuje viac hormónu oxytocínu, ktorý znižuje bolesť, čo pôsobí aj na cefaleu (bolesť hlavy).

Bojuje so stresom a úzkosťou

Vplyv stresu na našu psychiku je obrovský a denne sa o tom presviedčame. Je zdrojom závažných ochorení, ktoré sa niekedy môžu skončiť veľmi nepríjemne. Máte ale jednoduchú možnosť, aby ste to zmenili, a to s pomocou sexu.

Väčšina z vás asi veľmi dobre vie, ako sa naše telo po tejto činnosti príjemne cíti. Opäť je za tým oxytocín, ktorý dokáže potláčať vplyv kortizolu, ďalšieho hormónu, ktorý má za následok vznik spomínaného stresu.

Pomáha s prostatou

Ani tá nie je pre človeka (muža) ničím príjemným a v určitom veku oceníte každú jednu radu a možnosť, ako nad prostatou zvíťaziť. Pravidelný sex je tiež jedna z ciest. Čím častejšie muži vo veku od 20 do 50 rokov ejakulujú, tým menšiu pravdepodobnosť problémov s prostatou budú mať.

Ohľadom sexu a jeho priaznivých účinkov na naše telo sa vedie neustále niekoľko rozsiahlych štúdií, a ako vidíte výsledky z nich sú naozaj zaujímavé. Je len na vás, či sa ich rozhodnete do svojho života aplikovať a aj vďaka tomu si zlepšiť vlastné zdravie. Inšpiráciu a informácie sme vám dali.

Tags : sexsexuálne zdraviezdravie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response