close
Cvičenie

Túžite po vypracovanom brušku – skúste plank

Cvičenie s vlastnou váhou je čoraz viac populárnejšie. Nevyžaduje si žiadne náradie, nemusíte chodiť do posilňovne a nezaberie Vám veľa voľného času.

Plank
Plank

Plank je jedným z týchto cvikov. Precvičíte si pri ňom každý sval tela, ale hlavne brušné svaly. Takže, ak túžite po peknom plochom a vypracovanom brušku skúste to s plankom.

Ako na to.

Pri planku je dôležité udržať telo v správnej polohe. Možno Vám bude chvíľu trvať kým do toho prídete, ale nevzdávajte to. Výsledky budete vidieť po pár dňoch cvičenia.

Ľahnite si na zem na brucho. Lakte ohnite do 90°uhla a oprite sa o ne. Druhú časť tela zdvihnite nad zem ohnutím chodidla v členkoch a postavením sa na prsty na nohách. Vaše telo sa celé dostane pár centimetrov nad zem.  Bude sa podopierať len na špičkách prstov na nohách a predlaktiami.

Lakte by ste mali mať priamo pod ramenami a nohy mierne roztiahnuté (kolená by ste mali mať od seba na šírku bokov). Celé telo sa snažte udržať vzpriamené, tak aby Vaše ramená, brucho, zadok a nohy boli v jednej priamke.

Vydržte v tejto polohe čo najdlhšie. Dajte si krátku prestávku a cvik zopakujte. 5 opakovaní bude úplne stačiť.

Výdrž

Zo začiatku v tejto polohe vydržíte len krátku dobu (10-15 sekúnd) ale postupne sa bude Vaše kondička zlepšovať. Postupne čas v postoji predlžujte na 30, 45 a 60 sekúnd.

Pozor

Dajte si pozor aby bolo celé Vaše telo v jednej rovine. Vyhnite sa zlému držaniu tela, hlavne:

– nevystrkujte zadok

– neprehýbajte sa v drieku

– nedvíhajte ramená k ušiam

– pravidelne dýchajte

Vyhraďte si každý deň na plank a výsledky uvidíte po pár dňoch.

Pri planku sa do cvičenia zapája viac svalov Vášho tela. Posilňujete brušné svaly, svaly na zadku a zároveň posilňujete aj chrbtové svaly. Vďaka planku sa zlepší nie len Vaša výdrž a sila ale sa zlepší aj držanie Vášho tela.

Za skúšku nič nedáte. Venujte pár minút svojho času tomuto cviku a výsledky sa dostavia čoskoro.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Tags : cvičenieplank
Elena

The author Elena

Leave a Response