close
Lifestyle

3 dôvody, prečo by ste sa aj vy mali stať podnikateľom

Už dlhšiu dobu vás láka myšlienka stať sa podnikateľom a opustiť svoje nudné zamestnanie? Ak áno, patríte k tým, ktorí by si náš príspevok mali prečítať od prvého až po posledné slovo. Prezradíme si dôvody, prečo by ste sa aj vy mali stať podnikateľom.

Staňte sa podnikateľom
Staňte sa podnikateľom

1. Nikto vás nebude kontrolovať a šikanovať

Nikto vám nebude stáť za chrbtom a upozorňovať vás na všetko, čo urobíte. Nepríjemných nadriadených je v slovenských firmách tucet a ak nechcete mať za sebou žiadneho takéhoto, podnikanie je pre vás jediná možnosť.

2. Zarobíte si podstatne viac

V klasickom zamestnaní budete zarábať určitú dohodnutú mzdu. Ako podnikateľ zarobíte podstatne viac, teda ak budete mať dobrý mesiac a budete mať veľa zákaziek. Suma, ktorú zarobíte, sa bude rôzniť. Niekedy bude nižšia, niekedy zase niekoľkonásobne vyššia. Všetko bude záležať od toho, ako sa budete snažiť. Keď budete rozbiehať svoje podnikanie, môžete dokonca ušetriť na tom, že si namiesto klasického založenia firmy kúpite ready made spoločnosť.

3. Môžete si kedykoľvek spraviť voľno

Ako radový zamestnanec firmy nemôžete odísť z firmy kedykoľvek sa vám bude chcieť. Ako konateľ firmy si môžete dovoliť odísť kedy sa vám zachce, resp. kedy budete potrebovať. Nikto vám nebude nič vyčítať. Nikto od vás nebude chcieť priepustku od lekára.

Ak máte po krk svojho zamestnania, ste komunikatívny, ste vodcovský typ a nebojíte sa riskovať, ste stvorený na podnikanie. Kým ale rozbehnete svoj biznis naplno, prejde ešte veľa času. Myslite však na to, že kto sa prestane snažiť, nebude mať úspech. Využite všetky možnosti, kľudne aj spomínanú ready made spoločnosť a k tomu aj virtuálnu kanceláriu. Virtuálna kancelária znižuje počiatočné náklady podnikateľov na minimum. Viete si predstaviť, že namiesto 500 eur mesačne by ste platili 10 eur? Nie je to žiaden výmysel! Virtuálne kancelárie sú naozaj také lacné.

Tags : podnikanie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response