close

Počuli ste už o SPS? Ide o rehabilitačnú metódu, ktorú vytvoril český neurológ a dnes si ju môžete vyskúšať aj vy. Metóda je neustále rozvíjaná a preto sa pacienti môžu posúvať každý deň vpred. Pre koho je určená táto metóda a prečo sú skupinové cvičenia výborným prostriedkom pre liečbu pacientov?

SM – Systém je rehabilitačnou metódou, ktorú odborníci využívajú pre liečbu pacientov už vyše tridsať rokov. Využíva sa pri liečbe skoliózy, hernie disku a aj pri ďalších diagnózach. O jej účinnosti sa môžete presvedčiť aj vy, vyskúšať treba všetko.

Samotné cvičenie totiž prepája kondičný tréning s rehabilitáciou a regeneráciou, taktiež ak už ste vyliečení, môže byť prevenciou pred opätovnou diagnózou.

Čo znamená SM?

SM predstavuje skratku pre stabilitu a mobilitu. V jednotlivých cvikoch skvelo kombinuje posilňovanie jedného svalu zatiaľ čo iné svaly relaxujú. Metóda a SM Systém cviky zahŕňajú dve časti, jednou z nich sú špeciálne manuálne techniky, ktoré uvoľnia skrátené svaly. Druhá časť je samotné cvičenie. Postupným praktizovaním cvičenia sa u pacientov aktivujú špirálne svalové reťazce, vďaka čomu sa im vycentruje chrbtica a budú mať lepšie postavenie tela. Okrem toho sa pri praktizovaní samotných cvičení naučíte aj nechať relaxovať svaly pozdĺž chrbtice, zregenerujete svoj kĺby a medzistavcové platničky a naučíte sa zdravému držaniu tela aj správnu chôdzu.

Kde môžete ísť cvičiť?

Odborníci v rehabilitačnom centre AF REHAB plne využívajú techniky a cvičenie SPS, pričom v ich starostlivosti a pod ich dohľadom sa môžete dopracovať k tomu, že vás nebude bolieť chrbtica a budete sa cítiť vo svojom tele dobre. Cvičenie môžete praktikovať v akomkoľvek veku. V ich službách nájdete aj viac o Vojtovej metóde alebo o Spiraldynamiku. Cvičte pre svoje zdravie a starajte sa o neho.

angelo

The author angelo