close
CestovanieKomerčné článkyLifestyle

Chystáte tento rok návrat k moru? To si žiada výnimočné destinácie

Ak patríte k milovníkom leta a mora, zrejme práve neprežívate najlepšie obdobie. Koniec zimy je v nedohľadne a do letných dovoleniek ostáva ešte príliš veľa času. A že ste kvôli pandémii neboli posledné dve letá pri mori? Tak to už musíte mať abstinenčné príznaky!

Má vôbec zmysel rozprávať vám o kráse, ktorú ponúkajú Maledivy?

To by chcelo pri „návrate“ k moru zvoliť nejakú výnimočnú destináciu. Čo takto dovolenka na Maledivách? Táto ostrovná krajina ležiaca v Indickom oceáne južne od Indie je vysnívanou destináciou mnohých cestovateľov. A rozhodne to nie je lacný sen. Predpokladáme, že každý z vás videl množstvo fotiek z tejto destinácie a tak sa púšťať do opisov tohto raja na zemi bude asi zbytočné.

Avšak ak túžite po dovolenke v tejto jedinečnej krajine, možno by ste sa mali odhodlať a absolvovať ju, pokiaľ to je možné. V budúcnosti môžu svoju úlohu zohrať klimatické zmeny. Očakáva sa totižto, že Maledivy budú patriť k štátom, ktoré najviac zasiahnu práve zmeny súvisiace so zmenou klímy.

Karibik je celkom blízko

Minimálne jeden raj na zemi však máme aj v Európe. A nie je ani príliš vzdialený (ak cestujete lietadlom). Na mysli máme Sardíniu. Práve tento druhý najväčší taliansky ostrov je prezývaný aj Karibik Stredomoria.

Nebudeme vás presviedčať, že Sardínia sa vyrovná Maledivám, to by si väčšina z vás zrejme ťukala na čelo. Lenže dovolenka na Sardínii je aj podstatne lacnejšia, ako tá na Maledivách. A ak sa o tomto nádhernom ostrove v súvislosti s dovolenkami príliš nehovorí, možno to bude aj tým, že je takpovediac v strede medzi lacnejšími a exkluzívnejšími dovolenkami.

Sardínia skrátka nie je tak lacná, aby na ňu išiel ktokoľvek a naopak tí, čo neváhajú za dovolenku utratiť vyššiu sumu, hľadajú často exotickejšie lokality. Nič to však nemení na fakte, že v Európe krajší ostrov nenájdete.

Zdroj obrázka:

Autor: Sven Hansche / Shutterstock.com

angelo

The author angelo