close
Komerčné článkyZdravie

Kŕčové žily: prečo vznikajú a aké sú možnosti liečby?

Pravdepodobne ste už neraz počuli o kŕčových žilách. Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí týmto ochorením trpia. Nemajte však žiadne obavy, rozhodne nie ste v tom jediní. Ide o veľmi časté civilizačné ochorenie, ktoré sa môže vyskytnúť v každom veku.

Kŕčové žily vznikajú najčastejšie na dolných končatinách, no môžu spravidla vzniknúť aj na iných častiach ľudského tela. Vo všeobecnosti platí, že toto ochorenie sa môže vyskytnúť u žien, u mužov, ale aj detí. Nezáleží tak na veku, ani na pohlaví. Dôvodov, prečo vznikajú kŕčové žily je hneď niekoľko.

V prvom rade ide o genetiku a dedičnosť. To znamená, že ak niekto z vašich predkov trpel kŕčovými žilami, pravdepodobne toto ochorenie raz postihne aj vás. Nemusí to tak však byť. Ďalším dôvodom môže byť dlhodobé státie alebo sedenie. Ak máte takú prácu, mali by ste si okrem toho nájsť aj inú fyzickú aktivitu. Kŕčové žily totiž častokrát vznikajú aj dôsledkom nesprávnej životosprávy.

Operácia kŕčových žíl

Dajú sa kŕčové žily natrvalo vyliečiť? Mnohí odborníci majú na túto otázku odlišný názor. Spravidla však platí, že operácia kŕčových žíl skutočne dokáže odstrániť kŕčové žily aspoň na určitú dlhú dobu. V dnešnej modernej dobe sa táto operácia vykonáva prostredníctvom moderných technológií.

Ide napríklad o laser, poprípade klasickú chirurgickú operáciu, ktorá je však bezbolestná. Začínajúce stavy sa dajú zvrátiť aj užívaním špeciálnych liekov. Najskôr však musíte zájsť k lekárovi. Kŕčové žily totiž môžu spôsobiť mnoho nepríjemností v podobe zápalov a zrazenín v ľudskom tele.

Nezabúdajte na prevenciu, ktorá je maximálne dôležitá. Pite dostatok tekutín počas dňa, viac sa hýbte a zdravo sa stravujte. Nepodceňte pravidelné prehliadky u lekára, ktorý vás môže zachrániť a včas odhaliť problém.

angelo

The author angelo