close
Lifestyle

Ako zmeniť status z „nezamestnaný“ na „zamestnaný“?

Nezamestnanosť mladých je determinantom dnešnej doby. Nosiť ako mladý, ambiciózny človek status nezamestnaného nie je choroba, ale ani nič príjemného. Čo by mohlo pomôcť uniknúť z tejto prekérnej situácie?

Zamestnanie
Zamestnanie

Zhodnoťte svoj imidž

Nájdite si čas a pokúste sa čo najobjektívnejšie zhodnotiť. Vašu osobnosť, zvyky, pracovnú etiku, celkový vzhľad. Páči sa vám to čo vidíte? Ste osobnosťou, ktorú chcete aby ľudia videli? Ak na sebe pozorujete isté slabiny, pracujte na ich odstránení – absolvujte IT kurzy, vzdelávajte sa, pracujte na sebe.

Buďte online

Sociálne média nemusia slúžiť len na zverejňovanie hlúpych videí a fotiek, využite ich na serióznu prezentáciu svojej značky. Existuje niekoľko sietí zameraných na tvorenie pracovných kontaktov a vyhľadávajú ich aj headhunteri. Dnes sa hľadanie práce rieši vo veľkej miere obline, reflektujte na to.

Zvážte stáž

Ak sa cítite málo pripravení na svoju prvú prácu, zvážte krátkodobejšiu alebo dlhodobú stáž. Je to skvelý spôsob ako získať skúsenosti a pre zamestnávateľa istú pridanú hodnotu. Nikdy neviete kam vás stáť môže posunúť.

Buďte flexibilní

Flexibilita je kľúčom k získaniu práce po škole. Je vhodné byť otvorený rôznym možnostiam, pretože šanca, že získate šmahom svoj vysnívaný džob, nie je veľká. Existuje, je reálna, ale treba byť pripravený aj na iné možnosti. Skúmajte rôzne možnosti a možno pritom narazíte na prácu, ktorá vás nadchne.

Snažte sa odlíšiť

Úspešný bude ten, ktorý na trh prinesie niečo nové, nejakú pridanú hodnotu. Skrátka moment, ktorý človeka odlíši od iných uchádzačov a spraví z neho pre zamestnávateľa veľmi atraktívnu osobu. V prípade, že ste nezamestnaní, môžete využiť Repas kurzy a zvýšiť si tak svoje vzdelanie či zručnosti zadarmo.

Tags : Prácazamestnanie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response