close

Trampolína zabaví každé dieťa bez rozdielu, o tom niet pochýb, navyše ho prinúti k pohybu,čo je v dnešnej „online“ dobe priam na nezaplatenie. Chystáte sa zadovážiť si obľúbenú trampolínu do domácnosti? Zvážte jej veľkosť, kvalitu konštrukcie a prevedenia, tiež parametre bezpečnosti a spoľahlivosť dodávateľa.

Aké vlastnosti by vás pri kúpe trampolíny mali zaujímať? Rozhodujúca je veľkosť trampolíny, bezpečnosť, celková nosnosť, kvalita pružín a dostupnosť príslušenstva a náhradných dielov. Priestor, kde bude trampolína umiestnená, musí byť dostatočne veľký, okolo samotnej trampolíny by mal ostať aspoň jeden meter voľného miesta. Ak kupujete trampolínu do záhrady, pokojne si môžete dovoliť väčší priemer od cca 305 cm.

Veľké trampolíny pružia viac ako tie s menšími rozmermi, pokojne na nich môžu skákať aj dospelí členovia rodiny. Čím väčší priemer, tým robustnejšia a odolnejšia konštrukcia. S ohľadom na bezpečnosť vždy zakúpte aj ochrannú sieť, mnohé modely ju však majú priamo v balení. Pri výbere vhodnej trampolíny myslite vždy aj na to, že veľkosť trampolíny nerovná sa veľkosti skákacej plochy, tá je zvyčajne cca o 30 cm menšia.

Bezpečnosť nadovšetko

Ako zistíte, či je vaša trampolína bezpečná? Trampolíny od kvalitných dodávateľov spĺňajú bezpečnostné normy EÚ. Nosná konštrukcia výrobku by mala byť pevná a robustná, ideálne oceľová. Pri hodnotení výrobkov sa tiež zamerajte na počet oporných nôh, ktoré zaisťujú trampolíne stabilitu. Skákacia plocha musí byť vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorý má hladký povrch a nespôsobuje odreniny. 

Ochranná sieť trampolíny musí byť pevná a odolná, tiež by mala byť vybavená istením v podobe zipsu s prackami. Ak chcete na trampolíne skákať so svojimi deťmi, ideálna pre vás bude trampolína s priemerom minimálne 396 cm.

Trampolína od kvalitného výrobcu vydrží dlhšie

Dbajte na overenú kvalitu. Už pri nákupe trampolíny sa zaujímajte o možnosť dokúpenia príslušenstva a náhradných dielov. Základné príslušenstvo k trampolínam obvykle obsahuje ochrannú sieť a schodíky, je možné dokúpiť aj súpravu na ukotvenie.

Pri výbere trampolíny rešpektujte veľkosť vašej záhrady, nosnosť produktu a dokúpte k nemu aj ochranné prvky, aby si vaše ratolesti mohli užiť skákanie bez akýchkoľvek starostí.

angelo

The author angelo