close
LifestyleZáhrada

6 rád pre správny výber záhradného nábytku


Prišiel čas dlhých večerov strávených na balkónoch, lodžiách, vonkajších terasách a záhradách. Správnu jarnú a letnú pohodu si však neužijete bez kvalitného záhradného nábytku. Jeho výber vždy podriaďujte niekoľkým pravidlám. Ako sa pri nákupe záhradného nábytku vyhnúť sklamaniu? Preč s bielymi stoličkami z lacného plastu, siahnite po kvalite!

 

  1. Stavte na kvalitný umelý ratan

Drevo je preverená klasika, ale na trhu existujú aj syntetické materiály, ako napríklad umelý ratan alebo hliník, ktoré sa veľmi dobre udržiavajú a dlho vyzerajú ako nové. Je však nutné dať si pozor na kvalitu materiálov a vyvarovať sa najlacnejším výrobkom. Zabudnite aj na klasické biele alebo zelené plastové stoličky, ktoré majú k akejkoľvek odolnosti ďaleko.

  1. Vyberte si materiál, ktorý vám vydrží čo možno najdlhšie

Nábytok z umelého ratanu je veľmi vzhľadný a obľúbený, ak navyše siahnete po kvalitnejšom výrobku, neprídete o rustikálny vzhľad a pritom sa nemusíte báť, že výplet popraská. Plusom je aj jednoduché čistenie vodou, prípadne jemným mydlovým roztokom.

  1. Skladovanie záhradného nábytku by malo byť jednoduché

Zimu dobre znáša nielen umelý ratan ale aj kvalitný nábytok z nerezovej ocele. Tie stačí zakryť nepremokavou plachtou a o „zimnú údržbu“ máte postarané. Nemusíte sa báť že by sa vášmu záhradnému nábytku niečo stalo, na začiatku sezóny ich vytiahnete nepoškodené a pripravené na použitie.

 

  1. Berte do úvahy aj povrch, na ktorom bude nábytok stáť

Možno by ste sa divili, no ľudia často zabudnú pri výbere záhradného nábytku zvážiť okolité prostredie. Má váš nábytok stáť na drevenej terase? Dajte si pozor na kovové nohy, ktoré by mohli terasu nenávratne poškriabať. Pri výbere je tiež nutné myslieť na škáry a diery v povrchu, kam by úzke nohy nábytku mohli zapadnúť. Vždy sa zamyslite nad možnými problémami so státím a vyberajte záhradný nábytok podľa toho.

  1. Pre koľko ľudí potrebujete záhradný nábytok?

Dobré je si dopredu rozmyslieť, pre koľko ľudí nábytok zháňate. V ponuke totiž bývajú záhradné sety a posedenia, ktoré sa vám cenovo oplatia oveľa viac, ako keby ste kupovali každý kus zvlášť a ešte spolu aj pekne ladia. Zaujímavým riešením sú záhradné pohovky a lavice, kam usadíte väčšie množstvo hostí.

 

6.Záhradný nábytok by sa mal do exteriéru hodiť a mal by byť pohodlný

Vyberte si záhradný nábytok, ktorý bude korešpondovať s celkovým rázom priestoru, v ktorom bude umiestnený. Ak kupujete viacero kusov, dohliadnite na to, aby spolu ladili farebne, štýlom i samotným prevedením. Na trhu nájdete rôzne typy záhradného nábytku, ktorý je nielen praktický ale i mimoriadne pohodlný.

Pozrite sa na záhradné ležadlá, postele a závesné hojdačky, v ktorých sa vám bude oddychovať „jedna báseň“ a nevynechajte ani pohodlné sedacie či jedálenské súpravy z umelého ratanu. Vďaka kvalitným materiálom a pohodlným podsedákom sa vám bude perfektne relaxovať aj v kreslách. Vytvorte si vo vašej záhrade oddychový kút a premeňte ju na svoju oázu pokoja.

angelo

The author angelo