close
Komerčné článkyLifestyle

Ako úspešne napísať záverečnú prácu?

Ukončenie vysokoškolského štúdia je začiatkom novej etapy. Predtým, ako sa ale podarí ukončiť toto obdobie, študentov čakajú štátnice a samozrejme aj záverečná práca – písanie a obhajoba.

Ak aj vás čaká písanie záverečnej práce, ako ju napísať úspešne, bez stresu a tak, aby mala čo najlepšie hodnotenie?

Vyhľadajte si kvalitné informačné zdroje

Písanie seminárnej práce nie je také náročné ako písanie akejkoľvek záverečnej práce, ale už na nej si máte možnosť vyskúšať, ako to bude vyzerať pri písaní záverečnej práce. Záverečná práca je však bohatšia na zdroje a obsahuje podstatne viac textu ako seminárna práca.

Ak chcete napísať záverečnú prácu úspešne, potrebujete k tomu kvalitné informačné zdroje. Dajte si preto spraviť rešerš, ktorý vám nájde kvalitné informačné zdroje. Okrem knižných zdrojov netreba zabúdať ani na internetové informačné zdroje.

Chodievajte na pravidelné konzultácie k školiteľovi

Vypracovanie rigoróznej práce, diplomovej, či bakalárskej si vyžaduje neustálu komunikáciu so školiteľom. Pravidelné konzultácie u školiteľa vás nasmerujú ako písať a čomu sa naopak vyhnúť. Školiteľ je od toho, aby vám poradil a samozrejme aj opravil, ak niečo robíte zle. Nezabúdajte preto chodiť pravidelne na konzultácie. Každú kapitolu odporúčame kontrolovať. Jedine takto sa vám podarí záverečnú prácu nielen úspešne dokončiť, ale aj úspešne obhájiť.

Ak by neboli možné osobné konzultácie, vždy sa dá všetko vyriešiť cez maily. Všetko záleží od samotného školiteľa.

Vytvorte si dobré podmienky na písanie

Ak chcete úspešne napísať záverečnú prácu, potrebujete si vytvoriť dobré podmienky na písanie. Chce to predovšetkým pokoj a čas, ktorý môžete venovať len písaniu.

Čas si určite sami. Niekomu sa dobre píše v noci, kým zvyšok rodiny spí. Niekto zase nevie písať v noci a cez deň sa mu píše lepšie.

Pod dobrými podmienkami si predstavte hlavne plne funkčný počítač/notebook, dobré pripojenie k internetu, pohodlná kancelárska stolička a samozrejme aj nejaký snack, či tekutiny.

Zdroj obrázka:

Autor: Bui Santisouk / Shutterstock.com

angelo

The author angelo