close
Zdravie

Zubná korunka vráti dokonalosť nášmu úsmevu

Hovorí sa, že šaty robia človeka. Lenže v dnešnej dobe už podľa oblečenia človeka nepoznáte. Podľa zubov áno. Starostlivosť o zuby o nás vypovedá viac, než si myslíme. Preto je zubná korunka na zlomený či odumretý zub doslova spásou. Vráti nám opäť dokonalý vzhľad.

Čo dokážu zubné korunky?

K poškodeniu zubov dôjde z rôznych dôvodov. Zubný lekár zub ošetrí, aby nemal kazy a bol zdravý. Obyčajnou bielou plombou však nejde vrátiť krásu a funkčnosť každému zubu. Pokiaľ je poškodená a odstránená veľká časť zubu, plomba už nestačí. Vhodnou nie je ani na predných zuboch, ktoré sú viditeľné. V týchto prípadoch je ideálnym riešením zubná korunka. Tá dokáže poškodenému zubu vrátiť funkčnosť aj dokonalý vzhľad.

Zubné korunky sú estetickou aj funkčnou náhradou zubu

Zubná korunka dokáže vrátiť vzhľad a funkčnosť jednému zubu, ale aj niekoľkým v rade. V ideálnom stave sa nasadzuje na pahýľ zbrúseného a vyliečeného zubu. Postačí aj len koreň, ktorý po zube zostal, je opäť vyliečený a kvalitne vyplnený. Aj v tomto prípade ide na do koreňa osadený čap nasadiť korunku. Zubné korunky sa používajú aj v prípade implantátov. Implantát totiž nenahrádza celý zub, ale len koreň a čap, na ktorý sa potom opäť nasadí zubná korunka.

Korunky pre každého

Dnes už sa takmer nestretneme s korunami vyrobenými zo zlata. Dokonca už ustupujú aj lacné plastové korunky (z targisu). Sú málo trvanlivé, a taktiež vzhľadovo nedosahujú kvality moderných keramických koruniek. Ich veľkou nevýhodou je aj to, že v UV svetle nie sú vidieť. Takže aj keď máte nové zuby, vypadáte ako bezzubí.

Moderné zubné korunky sa robia z keramiky, alebo z tzv. kovokeramiky, kedy sa keramika nanáša na kovové jadro korunky. Keramická korunka je k nerozoznaniu od pravého zubu. Dokáže napodobniť aj priehľadnosť zubnej skloviny a tieto zuby vypadajú ako pôvodné. Chcete naozaj kvalitné zubné korunky? Dohodnite si termín v košickej zubnej klinike Happydent – stomatológia AuPark.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo