close

Dávate prednosť aktívnej dovolenke? Nemáte chuť stráviť oddych len ležaním na pláži a kúpaním v mori? Turecko má čo ponúknuť aj týmto turistom. Windsurfing, paraglaiding, termálne pramene, pekelné ohne či záplava motýľov… to všetko môžete v Turecku vidieť a zažiť.

Turecko

Oludeniz

Táto pláž bola svojho času útočiskom pirátov a pašerákov. Dnes je to jedna z najnavštevovanejších pláží Turecka. Piesočná, miestami štrková pláž s tyrkysovými vodami je z časti chránenou oblasťou s národným parkom. Na tejto pláži si prídu na svoje milovníci vodných športov a šnorchlovania. Okrem toho tu môžete skúsiť hanggliding alebo paraglaiding – vysoké hory, týčiace sa nad plážou, sú pre tieto športy ako stvorené.

Ilica

Pláž neďaleko mesta Cesme je známa termálnymi liečivými prameňmi, ktoré blahodarne pôsobia hlavne na pleť. Termálne pramene sú priamo v morskej vode, takže si ich môžu užiť všetci turisti. Biely piesok na pláži a pozvoľný, mierny vstup do mora robia z tohto miesta ideálnu dovolenkovú destináciu pre rodiny s deťmi. Táto pláž je pre svoje veterné podmienky vyhľadávanou milovníkmi windsurfingu.

Cirali

Mliečno – modré vody a piesočná pláž lákajú hlavne rodiny s väčšími deťmi. Vstup do mora je spočiatku mierny, ale po pár metroch dno prudko klesá do hlbokej vody. Ak Vás prestane baviť more môžete pozorovať hniezdenie korytnačiek alebo navštíviť neďaleký prírodný úkaz. Staroveký autori a moreplavci opisovali neďaleké miesto ako ohne Chimeary. Možno Vám bude známejšie pod pojmom „brány do pekla“. Na týchto miestach zo skál šľahajú plamene (z puklín skál vychádza plyn, neznámeho zloženia, nevie sa ani ako dochádza k jeho zapáleniu a horeniu).

Butterfly valley

Butterfly valley alebo údolie motýľov. Nádherné a jedinečné údolie je navrhnuté na zápis to UNESCA. Od júna do augusta tu môžete vidieť tisíce farebných motýľov, ktorý  na toto miesto prilietajú páriť sa. Piesková pláž sa nachádza medzi dvoma mohutnými a strmými útesmi. Nádherný vodopád dotvára kolorit tohto miesta do dokonalosti. Ak túžite po romantike určite toto miesto navštívte.

Zdroj: pixabay.com


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Elena

The author Elena

Leave a Response