close

Tak ako niektorí z nás nedajú dopustiť na svojho štvorkolesového tátoša a poskytujú mu maximálnu starostlivosť, sú medzi nami aj tí, ktorí pozornosť venujú svojmu bicyklu. Hovorí sa síce, že by sme nemali byť otrokmi vecí a majetku, ale na druhej strane platí, že ak nám majú slúžiť čo najdlhšie, potrebujú, aby sme sa o ne patrične starali. 

Doprajte svojmu bicyklu len to najlepšie

Pamätáte sa ešte na svoj prvý bicykel, ktorý ste dostali v detskom veku? Určite nebolo šťastnejšieho dieťaťa v tej chvíli! Pravdepodobne sme sa tešili z prvého bicykla všetci. Chránili sme si ho ako oko v hlave, umývali kolesá, leštili rám či sedadlo. A keď sa nám na ňom niečo pokazilo, boli sme z toho smutní, pokým nám ho rodičia neopravili.

V dnešnej dobe existujú pre takéto prípady rôzne servisy či opravovne bicyklov, ktoré nám dajú náš bike opäť do poriadku. Samozrejme, ak sme zručnejší a šikovnejší, vieme si poradiť aj sami. Stačí si zadovážiť tie správne cyklistické komponenty, ktoré budeme potrebovať. Nemusí však ísť iba o opravu bicykla, pod komponenty patria aj všelijaké doplnky na bicykel, ktoré sú nielen praktické, ale majú aj skrášľovaciu funkciu.

Materiál je dôležitý

Aj laik vie, že oblečenie na akýkoľvek šport je veľmi podstatnou súčasťou pri podávaní športových výkonov. Platí to aj v prípade cyklistického oblečenia najmä vtedy, keď bicyklujeme závodne alebo sme nadšenými cyklistami a bicyklovanie je naším životným koníčkom. Vtedy by sme určite mali byť dôslední pri výbere cyklistického dresu.

Cyklistické dresy sa vo všeobecnosti vyznačujú komfortnosťou, priedušnosťou, schopnosťou dobre odsávať pot a rovnako aj zabezpečiť potrebné teplo v chladnejšom počasí. Preto je dôležité vyberať si cyklistický dres nielen vizuálne, ale aj z praktického hľadiska. Je lepšie staviť na dres, ktorý je vyrobený z polyesteru ako z bavlny. Polyester je totiž oveľa viac priedušnejší ako bavlna, v ktorej by ste sa necítili na bicykli vôbec komfortne a pohodlne v prípade spotenia. Kto vyskúšal oboje, ten vie najlepšie oceniť polyesterový priedušný  a rýchloschnúci dres.

Zdroj obrázka:

MintImages / Shutterstock.com

angelo

The author angelo