close
Komerčné články

Vážnejšie stomatologické zákroky patria do rúk profesionálov

Do košického Auparku stále častejšie zavítame nielen kvôli nákupom, ale aj za profesionálnymi stomatologickými službami. Stomatologická chirurgia patrí do rúk skúseným lekárom. Ale nemusíte kvôli nej do nemocnice. HAPPYDENT ponúka nadštandardné zákroky aj v oblasti stomatologickej chirurgie.

Aké zákroky patria do rúk stomatologického chirurga?

Mnoho zubných lekárov nechce zákroky patriace pod stomatologickú chirurgiu vôbec robiť, nemusí mať s nimi dostatok skúseností, alebo k nim nemá najmodernejšie vybavenie. V lepšom prípade vás váš zubný lekár na podobný zákrok pošle do nemocnice, alebo do inej špecializovanej ordinácie, akou je košický HAPPYDENT. V tom horšom sa o podobný zákrok postará sám, ale výsledok nemusí byť dobrý. Pokiaľ vás čaká extrakcia zubu (obyčajná či chirurgická), resekcia koreňového hrotu, sinus lift alebo augmentácia, zbystrite a radšej sa sami obráťte rovno na profesionálov.

TIP: Stomatologická chirurgia – to je HAPPYDENT. Sídli v košickou Auparku.

Dentoalveolárna chirurgia v HAPPYDENT

Aj obyčajná neprofesionálne urobená extrakcia zubu dokáže spôsobiť problémy. Nejde len o bolesť či nutnosť dodatočného odstránenia koreňa, ktorý zostane po extrakcii. Obvykle sa trvale odstraňujú iba tzv. osmičky. U ďalších zubov je nutné zákrok previesť s dôrazom na to, že bude možná potrebné v danom mieste zaviesť implantát.

Veľmi častým zákrokom je extrakcia koreňového hrotu. Robí sa predovšetkým u predných zubov a vedie k možnosti ich zachovania. Čo je samozrejme veľmi žiadúce. Koreň sa odstraňuje v prípade, kedy dôjde k odumretiu zubu a koreň má tvar, kedy ho nejde dôkladne vyplniť. Pod koreňom tak vzniká vačok (granulóm na hrote koreňa).

Pred zavedením implantátov sa veľmi často v hornej čeľusti vykonáva chirurgický zákrok sinus lift. Ten pomáha pacientom, ktorí nemajú dostatočnú výšku kosti k zavedeniu implantátu. Ďalším typom zákroku, ktorý umožní zavedenie implantátu je augmentácia kosti – to znamená doplnenie chýbajúcej kosti pomocou granúl umelej kosti a špeciálnej membrány.

angelo

The author angelo