close

Keď ste sa dozvedeli, že ste tehotná a o pár mesiacov vás bude o jedného viac, určite ste boli šťastím bez seba. Narodením dieťatka sa však mnohé veci zmenia, obrátia naruby. Už sa nebudete môcť venovať niektorým záľubám. Už nebudete môcť hocikedy vyraziť na výlet. Prvoradé bude vaše dieťa a budete sa snažiť robiť všetko pre to, aby sa ono malo čo najlepšie. Niekedy vás ale môže prekvapiť silný plač, záchvaty dieťatka, ktoré akosi nemajú konca. U vášho dieťatka sa môže objaviť dojčenská kolika.

Dojčenská kolika
Dojčenská kolika

Ako sa prejavuje?

Dojčenská kolika je charakteristická silnými bolesťami bruška vášho drobčeka. Dieťatko sa napína, je červené v tváričke a nožičky si ručičkami priťahuje k brušku. Dieťatko pociťuje silné kŕče v brušku a keďže ešte nevie rozprávať, svoju nespokojnosť dáva najavo práve intenzívnym plačom. Bolesti bruška vyvoláva práve nesprávne fungovanie tráviaceho ústrojenstva a neschopnosť čriev spracovať potravu.

Intolerancia laktózy

Vyskytuje sa u niekoľkomesačných bábätiek, ale môže sa objaviť aj u starších detí v predškolskom a školskom veku. Veľký vplyv na dojčenskú koliku má aj strava matky a jej psychické rozpoloženie. Každú matku vie predsa rozhodiť neustály plač dieťatka, a to vo dne i v noci. Dojčenskú koliku môže spôsobovať nebezpečná intolerancia laktózy. V organizme dieťatka je nadmerné množstvo, resp. nedostatok enzýmu laktáza.

Zájdite za lekárom, ktorý vám pomôže a odporučí prípravok, ktorý by vášmu dieťatku pomohol pri boji s dojčenskou kolikou. Hlavne zachovajte pokoj, pretože dieťatko váš stres a strach cíti, čo jeho stav ešte viac zhoršuje. Aj keď sa to hovorí ťažko, myslite na to, že vášmu drobčekovi takto pomôžete. Tento problém sa raz stratí. Treba však nastaviť správnu liečbu a najmä nečakať a riešiť to hneď. Uvidíte, že na tieto chvíle budete onedlho len spomínať.

Tags : detiDojčenská kolika
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response