close
Lifestyle

Učte sa cudzie jazyky a otvoria sa vám brány do najlepších firiem

Ak sa dnes chceme zamestnať na dobrej pracovnej pozícii, bezpodmienečne musíme plynule ovládať aspoň jeden cudzí jazyk. Niektorí z vás možno nemajú vzťah k cudzím jazykom a milujú skôr históriu alebo literatúru. Treba si však uvedomiť, že literatúra a cudzí jazyk vám nepomôže získať vysnívanú pracovnú pozíciu. Práve cudzí jazyk vám umožní nastúpiť na miesto, o ktorom ste už dlho snívali, a to ešte počas vysokoškolského štúdia.

Učte sa cudzie jazyky
Učte sa cudzie jazyky

Zdokonaľujte sa v jazykovej škole

Ak ovládate cudzí jazyk, ale nestačí vám to a chcete sa zdokonaliť, či už kvôli sebe, alebo to od vás vyžaduje váš aktuálny zamestnávateľ, kontaktujte jazykovú školu, ktorá má dobré referencie a o ktorej viete, že dokáže naučiť. Pravidelné hodiny v jazykovej školy vás opäť dostanú do kolobehu, čím ľahšie zvládnete komunikáciu v cudzom jazyku.

Firmy takýchto ľudí uprednostňujú

Keď budete ovládať minimálne jeden jazyk, zamestnávateľ vás uprednostní pred uchádzačmi, ktorí nemajú až také skúsenosti s cudzím jazykom. Tým, že sa ale Slovensko stáva automobilovou veľmocou, začínajú sa dostávať do popredia aj také jazyky, ktoré sa na Slovensku len málokto učil – napríklad čínština, kórejčina, japončina. Do popredia sa však dostáva opäť aj ruština, ale najmä nemčina. Nemčina je druhý jazyk po angličtine, ktorý zamestnávatelia vyžadujú, preto ak dobre „spíkujete“ a chcete sa naučiť „šprechovať“, prihláste sa na kurz nemeckého jazyka.

Keď študujete na vysokej škole, môžete si predstavovať, že budete pracovať v nadnárodných spoločnostiach, ale ak sa nebudete venovať cudzím jazykom už na strednej a vysokej škole, v dospelosti sa vám budú cudzie jazyky ťažšie učiť. Čím skôr začnete, tým lepšie pre vás.

Tags : cudzie jazyky
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response