close

So smart hodinkami máte prístup k viacerým aplikáciám. Niekto vám volá a vy ani poriadne neviete, kde ste nechali telefón? Cez smart hodinky jednoducho odmietnete hovor. A ak si to situácia žiada, odmietnete ho rovno so správou, napr. “Ahoj, zavolám ti neskôr. Teraz nemám čas.”

Čakáte na dôležitú správu alebo mail, ale nemôžete si dovoliť mať celú dobu v ruke telefón? Smart hodinky vám to zjednodušia. Viete si cez ne pozrieť, či už vám očakávaná správa prišla, alebo nie. Stačí si ich spárovať so svojím mobilným telefónom.

Funkcie smart hodiniek

Pomocou vibrácií vás upozornia na prichádzajúce správy, maily, telefonáty či udalosti. Cez tie lepšie budete vedieť na správy aj odpovedať či prijať prichádzajúci hovor. Také hodinky majú vstavaný mikrofón a reproduktor.

Využijete ich aj pri športe. Funkcie ako krokomer, merač tepovej frekvencie či GPS vás isto potešia. Vybavené sú pohybovými senzormi, ktoré merajú vašu aktivitu. A to vo dne i v noci. Z pohybu vám vedia odhadnúť aj spálené kalórie.

Takisto si na nich viete nastaviť budík a prehrať hudbu. Niektoré vám dokážu aj nahrať hlasový záznam či sa dokonca fotiť. Takisto si viete nájsť aj také smart hodinky, na ktorých si môžete nastaviť osobné ciele. Ak napríklad budete dlhšie sedieť, naznačia vám, že sa treba dať do pohybu.

Ovládanie

Väčšina smart hodiniek sa ovláda pomocou dotykového displeja. Niektoré z nich majú aj postranné tlačidlá.

Výrobcovia sa snažia svoje smart hodinky odlíšiť od ostatných, a tak do nich pridávajú rôzne mechanizmy. Napríklad Samsung má niektoré svoje modely s otočným krúžkom okolo celého displeja. Jeho otáčaním si tak viete prepínať medzi aplikáciami a funkciami hodiniek.

 

Apple zasa svoje hodinky vylepšil o koliesko na strane displeja. Jeho stlačením funguje ako tlačidlo a ak ho otáčate, funguje ako zoom.

Voľba materiálu

Pri výbere smart hodiniek si môžete vybrať, či chcete vodeodolné alebo nie. A ak áno, sú druhy, ktoré sú vodeodolné v sprche, prípadne v daždi. Niektoré vydržia dokonca aj potápanie.

 

Ak máte radi ľahké hodinky, medzi populárne patria tie plastové či silikónové. Patria medzi odolnejšie materiály, no väčšinou pôsobia lacným dojmom.

 

Na pohľad pôsobia lepšie smart hodinky z nerezovej ocele. Nevýhodou však môže byť ich vyššia hmotnosť. Zohnať sa dajú aj titánové. Titán nie je až tak bežný materiál, ale vďaka svojej ľahkosti sa stáva stále viac používaným. Vhodný je aj pre citlivú pokožku a alergikov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo