close
Komerčné články

Rodinné prídavky z Rakúska: Ako ich môžete získať?

V prípade, že ste v Rakúsku určitú dobu žili alebo pracovali, máte nárok na vrátenie prídavkov na dieťa. Verte či nie, dnes je postup veľmi jednoduchý a splniť musíte skutočne minimum podmienok.

Vedeli ste o tom, že môžete získať rodinné prídavky v Rakúsku? Ide to skutočne jednoducho a spoľahlivo, a to vďaka internetovému portálu. Aby sme vám to však priblížili čo najviac, prinášame vám základné informácie o prídavkoch na dieťa Rakúsko.

Kto má nárok na vrátenie?

Prídavky na dieťa Rakúsko si môže uplatniť každý, kto pracoval v Rakúsku, poprípade má živnosť a je tam sociálne poistený. Okrem iného, prídavky na dieťa Rakusko môžete poberať na deti do veku 18 alebo 24 rokov. Jednoducho dovtedy, kým je dieťa školopovinné.

Nárok na vrátenie prídavkov máte práve v tom mesiaci, v ktorom ste boli v Rakúsku poistený, a to od prvého dňa. To či môžete požiadať o prídavky na deti si zistite vopred prostredníctvom žiadosti na internetovom portáli tj – legal.

Aká je výška prídavkov?

Pravdepodobne vás bude zaujímať aj výška prídavkov na deti, ktorú môžete v Rakúsku získať. Rozhodne vás však potešíme, keďže finančná suma sa pohybuje v čiastke od 122 do 158 €. Počas septembra môžete tiež získať štartovný bonus, nárok na prídavky pre ZŤP dieťa či súrodenecký bonus. Ak pracujete v tejto krajine, neváhajte si tiež podať daňové priznanie v Rakúsku. Rozhodne sa vám to oplatí.

Čo všetko budete potrebovať?

Na získanie prídavkov na dieťa v Rakúsku budete potrebovať hneď niekoľko dokumentov. Ide o rodné listy detí, pracovné zmluvy rodičov a doklad o trvalom bydlisku. Kompletný zoznam dokladov vám však internetový portál tj – legal s radosťou pošle a so všetkým vám poradia.

O rodinné prídavky v Rakúsku si požiadajte čím skôr. Okrem iného, ak vám to rakúsky úrad uzná, môžete si požiadať až päť rokov spätne o vrátenie, čo sa rozhodne oplatí.

angelo

The author angelo