close
Komerčné články

Ranné rituály, ktoré by ste mali praktizovať každý deň

Rána, najmä tie pondelkové, bývajú kruté. Vstávať sa nám nechce a pri pomyslení na pracovné úlohy, ktoré nás v práci čakajú a nevyhneme sa im, sa nám chce zaliezť naspäť pod perinu.

Ak patríte medzi spachtošov, rána budú pre vás bývať ťažké. Ak však skúsite tieto ranné rituály, uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. 

Ranná rozcvička 

Ak pracujete v kancelárii, celé dni strávite sedením. Tým, ktorí pracujú v kancelárii, ale aj manuálne pracujúcim odporúčame pravidelne cvičiť vždy ráno po prebudení. Naštartujete látkovú výmenu a rozhýbete unavené a stuhnuté svalstvo.

Pár minút rannej rozcvičky vám pomôže dobiť energiu a mnohým aj prebrať sa. Gurmánska káva je ale jediné, čo dokáže 100% prebrať. 

Zdravé raňajky 

Vyhnite sa fermentovaným potravinám, salámam, klobásam a iným ťažkým jedlám a pripravujte si zdravé raňajky. Pre zlepšenie trávenia odporúčame ovsené vločky, resp. špaldové vločky. Pripravovať si môžete ovsenú kašu, na ktorú si potom poukladáte sezónne ovocie a máte chutné zdravé raňajky.

Čo sa týka pečiva, odporúčame si skôr robiť vlastné pečivo. Takto viete, čo si do pečiva dáte a viete, že vám neuškodí. 

Šálka dobre kávy 

Väčšina ľudí má tendenciu piť kávu vždy pred raňajkami, pričom si neuvedomujú, že si zaťažujú žalúdok a celé tráviace ústrojenstvo. Ak ste kávičkár a vyberáte si len tú najlepšiu pražiareň kávy, kávu si varte vždy až po raňajkách. 

O pozitívach kávy sa čo to popísalo. Hovorí sa o nej, že je vhodná ako prevencia proti cukrovke, Parkinsonovej chorobe, Alzheimerovej chorobe, znižuje riziko rakoviny, zoštíhľuje a udržiava pleť zdravú a sviežu. Pitie kávy si však nechajte na pokojnejšiu chvíľu. V žiadnom prípade nepite kávu „za jazdy“. Sadnite si, vychutnajte si každý dúšok.

angelo

The author angelo