close
Komerčné článkyZdravie

Prečo by ste mali mať vo svojom laboratóriu čo najkvalitnejšie laboratórne pomôcky?

Pracujete v chemickom laboratóriu a využívate pri svojej práci neodmysliteľné pomôcky, ktoré sú súčasťou k prinášaniu laboratórnych výsledkov? Vaša práca je určite veľmi dôležitá, rovnako ako aj to, čo svetu prináša. Pomôcky, ktoré denne využívajú pracovníci v laboratóriu, by mali byť čo najkvalitnejšie. Prečo je to tak?

Každodenná práca so zvláštnymi tekutinami, so vzorkami, s odbermi a s možnými chemikáliami vyžadujú od pracovníka maximálnu obozretnosť a zmysel pre detail. Laboratórne pomôcky, ktoré sú pri tejto práci využívané by mali byť dezinfikované, priehľadné a najmä chemicky nezávadné. Je to tak najmä preto, lebo výsledky z rôznych výskumov by mali byť na mieru presné, a ak by bol problém s nečistými alebo opotrebovanými pomôckami, výsledky by mohli byť skreslené alebo by vznikla pravidelná odchýlka. Ako sa takýmto problémom vyhnúť?

Denná dezinfekcia a pravidelná výmena opotrebovaných pomôcok

Keď každý deň ako chemický pracovník používate napríklad skúmavky, ich opotrebovaniu sa nevyhnete. Tenké sklenené predmety sú denne vystavené rôznym látkam, ktoré ich postupne opotrebujú alebo môžu ich látky ostať na povrchu. To isté platí, aj keď používate odmerné valce. Stupnica, na ktorej sledujete množstvo môže skresliť váš výsledok, pokiaľ je opotrebovaná časom a vy už na nich nevidíte jasné parametre.

Aké pomôcky by ste ešte mohli využiť vo vašom laboratóriu?

Rôzne výskumy posúvajú našu spoločnosť vpred. Úspešné výsledky častokrát vyžadujú kvalitné pomôcky. V ponuke spoločnosti Sanitas nájdete petriho misku a rôzne ďalšie pomôcky zo skla, plastu či kovu. Ak potrebujete rôzne sklenené nádoby či odmerky, neváhajte sa informovať na ich eshope a podporte svoj výskum kvalitnými pomôckami, ktoré sa vám pri práci zídu.

angelo

The author angelo