close
Komerčné články

Pre mladé maminky je online bazár veľkým pomocníkom

Na Slovensku sa minulý rok narodilo približne 58 000 detí. Na materskej dovolenke s nimi maminky zostávajú 34 týždňov (pri jednom narodenom dieťati) a na rodičovskej potom až tri roky. Práve v priebehu tohoto času maminky veľmi často potrebujú riešiť rôzne brigády. Príjem poklesne a nemusí stačiť. Niekedy si práve v tomto období ako ženy taktiež uvedomíme, že naša práca, ktorú sme doteraz robili, nie je tou pravou a radi sa poohliadneme po inej.

Nájdite si na internete novú prácu, alebo dobrú brigádu

Ideálny prehlaď o tom, čo nám aktuálne trh práce ponúka, získame na inzertných portáloch. Dobré je ich sledovať dlhodobo a zistiť, aké sú požiadavky na tú ktorú pozíciu, ale aj aké benefity u ktorej práce môžeme získať. Samozrejme si urobíme prehľad aj o finančných ponukách na trhu práce. Pokiaľ to s hľadaním práce myslíme vážne, a blíži sa už čas, kedy sa plánujeme vrátiť do práce, je dobré si dať predsavzatie, že denne odpovieme aspoň na jeden inzerát. Zaujímavé ponuky nájdete aj na Inzercia.sk.

Máte niekedy z pracovných ponúk pocit, že hľadajú supermanku? Nebojte sa o pozíciu uchádzať aj vtedy, ak úplne všetky požiadavky nesplňujete. Chcú angličtinu na úrovni C1? Uvidíte, že bude stačiť aj vaše B2. Požadujú úplné vysokoškolské vzdelanie a vy ste to vzdala po bakalárovi? Nevadí. Požiadavkou je, že máte skúsenosti s vedením veľkého tímu? Pokiaľ viete, že na to máte, nebojte sa ozvať. Niekedy je zdravá drzosť lepšou cestou k vysnenej pozícii než životopis na štyri stránky.

A mimochodom, životopis… Ten je skutočne dôležitý. Ale nebojte sa ho pre rôzne pozície rôzne upravovať. Dať si túto prácu sa určite vyplatí. Nejde o to, v životopise podvádzať. To určite nie. Ale pre každú pozíciu sú dôležité iné priority. Jednoznačné to je u motivačného dopisu. Tam si s jedným pre všetky žiadosti o pracovnú pozíciu určite nevystačíte.

Veci z druhej ruky sa pre deti vyplatia

Inzeráty na internete sú doslova spásou pre rodičov malých detí a hlavne pre nás maminky. Nie všetko sa deťom vyplatí nakupovať nové. Výborné sú novorodenecké a dojčenské balíčky s oblečením pre najmenšie deti do veľkosti cca 68 až 74. Máloktorá novopečená maminka tuší, čo všetko bude pre dieťatko potrebovať. Kúpou podobného balíčku sme zrazu pripravené na akúkoľvek situáciu a dokupujeme si už len maličkosti a veci, ktoré sa nám zapáčia. Mnoho vecí obvykle dostaneme ako darčeky. S vecami v balíčku z online bazáru sa nám potom skvelo kombinujú.

Detský bazár je spásou aj vo chvíli, keď sa potrebujeme vecí po dieťati zbaviť. Na online bazáre sa dá predať kočík, oblečenie, potreby pre deti aj pre maminky, detská autosedačka, alebo hračky, z ktorých už deti vyrástli. Hlavne tie športové.

angelo

The author angelo