close
Cestovanie

Obľúbená destinácia Slovákov? Môžete ostať prekvapení

Každý človek má svoju obľúbenú dovolenkovú destináciu, hlavným dôvodom, prečo sa do nej vyberáme je, že jej podnebie a podmienky sú na naše pomery iné, exotickejšie a hlavne príjemné. Ako je to však s krajinou, do ktorej sa vyberiete po prvý krát, a pritom o nej viete len z počutia, od známych a zo sledovania videí a obrázkov na internete? Niekedy to môže byť príjemné prekvapenie a naopak inokedy veľké sklamanie. Či je to tak aj s jednou z našich najobľúbenejších destinácií Tureckom, vám v nasledujúcom článku prezradíme.

Turecko - Belek
Turecko – Belek

Pripravte sa na vysoké teploty

Tie vás môžu prekvapiť už hneď na letisku. Samozrejme, že to do určitej miery závisí aj od obdobia, v ktorom ste si vybrali svoju letnú dovolenku. Ak je to priamo v sezóne, myslite na vysoké teploty, ktoré vám nebudú prekážať iba pri mori. Bez klimatizácie nebudete môcť ani spať.

Do Turecka len s prázdnym kufrom

Ak ste zvyknutí sa niekoľko týždňov pred dovolenkou poctivo baliť, pred dovolenkou do obľúbeného Turecka na to zabudnite. Bola by veľká škoda, keby ste si nemohli doviezť suveníry v podobe značkového oblečenia za veľmi lacný peniaz. Ak nezabudnete na to, že Turci sú veľmi dobrí obchodníci a dá sa s nimi vyjednávať, cena sa dá znížiť naozaj na minimum. Tá však bude rozhodne prijateľná aj bez toho a v porovnaní s našimi cenami určite. Nakúpite tu naozaj všetky možné značky oblečenia a obuvi.

Turecko - Antalya
Turecko – Antalya

Nezabudnite na poistenie

To sa samozrejme cení v každej lokalite a najideálnejšie je, ak si vybavíte ročné cestovné poistenie, aby ste neboli limitovaní žiadnym termínom. Nestojí to veľa a v prípade úhrady liečebných nákladov je to naozaj obrovská pomoc.

Nie, že by sme vás chceli odradiť od dovolenky v tejto časti, no tu je dôležitosť poistenia dvojnásobná.

Bez balíka “All Inclusive” a cestovného poistenia to neriskujte. Veľkým problémom je tu samozrejme pitná voda, ktorá vám môže spôsobiť žalúdočné problémy. Závisí to samozrejme tiež od organizmu človeka a toho, ako je schopný sa vyrovnať so zmenou. Ak však nechcete stráviť dovolenku v tureckej posteli, vezmite si aj nejaké lieky proti brušnej chrípke.

Turecko - Belek
Turecko – Belek

Luxusné ubytovanie

Nesmieme zabudnúť na ubytovanie a hotelové komplexy. Slovo luxus je tu naozaj na mieste a v našich končinách nič podobné nenájdete, tak ako v Turecku zmrzlinu, ktorá je maximálne len súčasťou medzinárodnej stravy v hoteloch.

Veľké okná, mramorové obklady, pozlátené strechy v podobe zdobených vežičiek, krištáľové lustre, vysoké palmy, obrovské bazény, jednoducho ako v rozprávke. Všetko samozrejme závisí od vkusu konkrétneho človeka, ktorý hodnotí, no v tomto by ste nám dali určite za pravdu.

Ak by sme mali niečo vytknúť, je to správanie sa miestnych obyvateľov. Vo väčšine prípadov sa snažia si hostí v dovolenkových destináciách rozmaznávať, ctiť a plniť im ich požiadavky bez váhania. Tu vás personál nepozdraví (vo väčšine prípadov) ani na recepcii. Či je to tak aj v prípade hostí iných národností, necháme na posúdenie. Nesmieme zabudnúť na more, to je teplé a čisté počas celého dňa, takže je to len na vás, či sa rozhodnete vybrať na dovolenku do tejto exotickej krajiny.

(Zdroj obrázkov: https://tiptravel.sk)

Tags : DovolenkaTurecko
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response