close

Internet, notebook, mobil – v dnešnej dobe patria tieto tri veci k základným výbavám každého človeka – študenta nevynímajúc. Práve čo sa týka študentov výber správneho notebooku môže byť finančné náročná záležitosť.

Notebooky pre študentov
Notebooky pre študentov

Najlepšie notebooky pre študentov by mali spĺňať isté kritéria. Ktoré to sú vám najlepšie povedia študenti, ale dosť to záleží od toho na čo všetko budú notebook potrebovať. Niekto potrebuje len surfovať na internete, písať seminárky a hrať hry – ak patríte do tejto kategórie obzrite sa po herných notebookoch, alebo notebookoch pre domácnosti. Ak na notebooku ale pracujete s aplikáciami, grafickými nástrojmi, videami, … od notebooku asi budete očakávať niečo viac.

Dôraz na grafickú kartu a procesor.

Pokiaľ študujete grafický dizajn, programovanie, alebo hráte náročnejšie hry dôležitým parametrom pri výbere notebooku bude práve grafická karta. Grafická karta s veľkou pamäťou je pekná vec, ale nie je vám na nič ak ju nevyužijete, alebo ak nemáte dostatočne výkonný procesor. Cena špičkových notebookov v tejto oblasti sa môže pohybovať aj nad 1000 euro, čo môže značne zaťažiť rozpočet.

Operačná pamäť hrá prim.

Pokiaľ na notebooku budete len písať, hrať pár hier a surfovať postačí vám počítač s kapacitou RAM okolo 4 – 8 GB .

Pre náročnejšiu prácu s počítačom sa obzrite po notebookoch s kapacitou operačnej pamäte 8 GB a viacej.

Mobilnosť.

Základných rozdielov medzi notebookmi pre študentov a klasickými notebookmi nie je veľa. Študenti potrebujú notebook nosiť so sebou – škola, internát, domov,… mal by byť ľahký a menší, aby sa zmestil do tašky, alebo batohu a aby študent nemusel vláčiť ďalšiu tašku s notebookom.

Odolnosť.

Študentský život nie je ľahký a ani notebook mu ho nijak zvlášť neuľahčí. Ak je notebook z lacného materiálu práve naopak, môže mu ho ešte len sťažiť. Plast je síce ľahký materiál, ale pri použití notebooku vonku môže rôznym nástrahám počasia podľahnúť.

Tags : notebook
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response