close

Trh s podlahami je v súčasnosti veľmi rozsiahly. Na výber je niekoľko rôznych druhov podláh, každý s rôznymi vlastnosťami. Pri ich porovnávaní zistíte, že každý má niekoľko výhod, ale aj nevýhod.

Je vôbec niečo lepšie v pomere cena/kvalita ako laminát?

Možno by sa zdalo, že vybrať si ideálnu podlahu je náročná úloha. Avšak je tu jeden faktor, ktorý to väčšine ľudí značne uľahčuje. Je ním pochopiteľne cena. Darmo budete snívať o luxusných podlahách, ak sa s nimi nezmestíte do svojho rozpočtu. To však neznamená, že nemôžete mať dobrú podlahu za dobrú cenu. Stále je tu predsa laminát.

Aj keď o laminátových podlahách sa v posledných rokoch nehovorí tak ako o populárnom vinyle, neznamená to, že nie sú dobrou voľbou. Vzhľadom na svoju nízku cenu je laminátová podlaha dokonca výbornou voľbou. Jednoducho sa pokladá, ešte jednoduchšie udržuje, nemá problém ani s podlahovým vykurovaním a výber formátov a dekorov je naozaj bohatý.

Drevo je stále na vrchole

Ak aj napriek výhodám laminátových podláh chcete niečo, čo bude pôsobiť luxusnejším dojmom, čo takto siahnuť po drevených parketách? A naviac ak bude na kvalitné drevené parkety akcia, môžete aj čo to ušetriť.

Drevo ako materiál na podlahy sa používa už oddávna, ale stále zo svojej povesti nič nestratilo. Pre mnohých sú práve drevené parkety na pomyselnom vrchole medzi podlahovinami. Pôsobia elegantne a hodia sa do interiérov zariadených v rôznych štýloch.

Samozrejme, nielen kvôli vzhľadu sú zákazníci ochotní si za drevené parkety priplatiť. Prechádzať sa po drevenej podlahe je hotový pôžitok, drevené parkety sú na dotyk príjemne mäkké a teplé. A naviac sú investíciou, ktorá sa vyplatí. Drevené parkety sú odolné a ich životnosť je tak skutočne dlhá. V prípade, že by predsa došlo k ich poškodeniu, oprava nie je nijako zložitá.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com

angelo

The author angelo