close
Lifestyle

Nezanedbávajte prechádzky s dieťatkom ani po príchode prvých mrazov

Aj keď letné mesiace má väčšina mamičiek radšej ako tie zimné, neznamená to však, že počas zimných mesiacov budeme tráviť všetok čas v prekúrenom interiéri. Ak sa vám len prednedávnom narodilo bábätko, resp. už nejakú dobu na materskej, rozhodne by ste nemali zanedbávať prechádzky aj v tomto nie príliš teplom ročnom období.

Dieťatko otužujte

To, kedy pôjdete na svoju prechádzku s dieťatkom, záleží predovšetkým v období, kedy sa dieťatko narodí. Ak sa vám dieťatko narodilo v jarných, respektíve letných mesiacov, môžete ísť na prvú spoločnú prechádzku hneď pár dní po tom, ako vás prepustia z nemocnice. Ak sa vám ale váš drobec narodí v jesenných a zimných mesiacoch, dieťatko by ste mali otužovať. Najskôr chodievate na kratšie prechádzky, ale nezabúdajte drobčeka poriadne obliecť. Prechádzky postupne predlžujte. Nesmiete ísť na to zhurta, pretože riskujete chorobu nielen u vášho drobčeka, ale aj u vás.

Používajte fusak

Ako ale dieťatko pripraviť na chladné zimné obdobie? Ak máte balkón, dávajte ho spinkávať do veľkého kombinovaného kočíka priamo na balkón. Ak balkón nemáte, odporúčame vám trošku podchýliť okno, ale pozor, dieťatko musíte obliecť tak, ako keby ste boli vonku na prechádzke. Odporúčame vám požívať aj veľmi tepľúčký fusak, ktorý dieťatko zahreje aj pri veľkých mínusových teplotách.

Keď drobec začne sopliť

Ak sa u vášho drobčeka objaví soplík, nepanikárte hneď. Vaše dieťatko potrebuje pravidelne prísun čerstvého vzduchu, preto choďte von nielen za každého počasia, poprípade ho dajte spať na balkón. Práve čerstvý vzduch posilňuje imunitu vášho bábätka, preto rozhodne nezanedbávajte prechádzky. Keď vaše dieťatko začne sopliť, prechádzku však podniknite niekde v blízkom okolí a zbytočne ju nepredlžujte.

Obliekanie dieťatka

Ak je vaše dieťatko už väčšie (má minimálne šesť mesiacov) klasický kombinovaný kočík môžete nahradiť golfovým kočíkom. Čo sa týka obliekania, dieťatko neobliekajte príliš, ale zase nepodceňte vrstvenie. Konzulujte obliekanie s detským pediatrom. Ten vám ochotne poradí, ako dieťatko obliekať v chladnom zimnom období.

Tags : detiprechádzkyzima
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response