close
Zdravie

Nenechajte sa zaskočiť sezónnymi alergiami. Buďte o krok vpred!

Poviete si, mňa alergia nechytí! No keď na jar a v lete rozkvitnú konkrétne druhy rastlín, ste odpísaní, až kým peľ a prach nezmyje letný dážď. Sezónne alergie trápia veľké percento populácie, preto vám poradíme, ktorými liekmi na zníženie príznakov alergie sa treba vyzbrojiť.

Každý typ alergie je nepríjemný

Alergia nie je nič iné ako obrana nášho tela pred látkami z vonkajšieho prostredia. Keď imunitný systém vyhodnotí situáciu ako rizikovú, vypuknú prejavy alergie. Z tela sa začne vo veľkom vyplavovať histamín a vy sa vyhádžete, rozkašlete, začnete kýchať, slziť alebo vás budú rezať oči. To najmä v prípade sezónnych alergií. Je veľmi prekvapujúce, že alergiami v súčasnosti trpí približne štvrtina obyvateľstva a nájdeme tam už i malé deti, ktoré ju majú často zdedenú. Bez ohľadu na to, či ide o sezónnu alergiu na peľ a prach, alergiu na slnko, potraviny, zvieratá, plesne, alebo hmyz (a je ich ešte omnoho viac!), bráni nám žiť náš život naplno, bez strachu o naše zdravie. Práve preto je vždy dobré mať poruke vhodné lieky na alergiu. Príznaky sa nemusia dostaviť, keď včas zareagujeme liečivým antihistamínovým prípravkom.

 

Praktické spreje do nosa či očné kvapky

Nemáte k dispozícii pohár vody, aby ste mohli zapiť tabletu? Neoceniteľným doplnkom liečby sú drobné spreje do nosa či očné kvapky, ktoré sa zmestia do každej kabelky či pánskej tašky. Nezaberajú veľa miesta a môžete si ich aplikovať, kdekoľvek sa práve nachádzate – v práci, v parku alebo počas jazdy v autobuse. Mnohé lieky na alergiu sa môžu aplikovať i bežne počas roka. Spreje do nosa vám sliznicu chránia pred nečistotami a zároveň tak budujete aj svoj imunitný systém. Zmierňujú opuchy a podráždenie nosa a zbavia vás častého kýchania. Ak ste sezónny alergik, nemusíte sa báť, že budete musieť sprej do nosa vyťahovať každú chvíľu. Mnohé po aplikovaní stačí využiť až o 12 hodín, čo je veľmi pohodlné. Svrbia alebo pália vás oči? Očné kvapky udržia v oku dostatočnú vlhkosť, znížia precitlivenosť očí vytvoria na nich ochranný film, ktorý bojuje proti alergénom.

Dovolenka bez prejavov sezónnej alergie

Medzi sezónne alergie sa zaraďuje aj bodnutie hmyzom. Nielen vonku, ale aj vnútri v byte nás z času na čas ohrozujú komáre, včely či osy, najmä ak často vetráme bez využitia ochranných sieťok proti hmyzu. Ak ste alergik, určite už máte nepríjemný zážitok spojený s pobytom pri vode (jazere, potoku…). Len čo sa vrátite z výletu, na svojej pokožke spozorujete nezvyčajný štípanec. Preto by mala lekárnička alergika obsahovať chladivé gély na upokojenie pokožky. Keď štípanec páli, svrbí alebo napuchne, je to reakcia na alergén a treba ju potlačiť. Letné dni nám rovnako dokáže pokaziť aj prisilné slnko. Už od mája sa niektorí z nás musia vyhýbať priamemu slnku, pokiaľ naša pokožka nie je chránená dostatočne silným UV faktorom. Keď sa zabudneme natrieť, náš imunitný systém nám to dá najavo bolestivým výsypom na pokožke, pripomínajúcim malé pľuzgieriky. Aj v tomto prípade majte k dispozícii gély na upokojenie pokožky.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo