close
Zdravie

Nedostatok zinku spôsobí dokonca aj vypadávanie vlasov

Zinok je jedným z kľúčových minerálov. Hneď za horčíkom je druhým v poradí, ktorý ovplyvňuje najviac procesov v našom tele. Ak nám chýba, nefungujeme. Prejaví sa to znížením imunity, výskytom rôznych infekcií, objaviť sa môžu alergie, akné, neplodnosť aj rednutie vlasov. Preto je zinok považovaný za dôležitý minerál pre krásu a zdravie.

Obsah zinku v prirodzenej strave

Zinok patrí vedľa horčíku, vápniku, draslíku, selénu a jódu medzi najdôležitejšie minerály v našom tele. Kde ho nájdeme v prirodzenej strave? Obsahujú ho predovšetkým ustrice, aj keď tie je pravidelne málokto z nás. Dať si môžeme však aj hovädzinu, dyňové semienka, huby, fazule, kurča, pistácie, kešu, pšeničné otruby, či opäť niečo exotického – kraba.

Kto trpí nedostatkom zinku?

Najčastejšie trpia nedostatkom zinku ľudia s Crohnovou chorobou, ale tiež vegáni a vegetariáni. Prejavuje sa pri chronickom ochorení ľadvín a pečene. Často ním trpia tehotné ženy a mladé maminky, ktoré dojčia. Objavuje sa u ľudí s poruchami príjmu potravy či u konzumentov alkoholu. Absorpcia zinku tiež klesá s vekom, takže by ho staršie ročníky mali pravidelne doplňovať pomocou kvalitných výživových doplnkov.

Zinok a zdravie

Nedostatok zinku zásadne znižuje našu odolnosť voči chorobám, predovšetkým voči vírusom a baktériám. Môžeme trpieť hnačkou, znižuje sa naša chuť na jedlo až na nezdravú úroveň, čo je spojené s nezdravým chudnutím. Zhoršuje sa hojenie rán, objavuje sa anémia, poruchy zraku aj nepravidelná menštruácia. Nedostatok zinku nás negatívne ovplyvňuje aj po psychickej stránke. Trpíme poruchou nálad, únavou a objavujú sa aj depresie.

Zinok a krása

Nedostatok zinku ovplyvňuje negatívne aj našu krásu. Trpíme suchou pokožkou, často sa však objaví aj akné. Veľkým problémom je padanie vlasov. Práve zinok sa pokladá za prvú pomoc v prípade, ak nám začnú nadmerne vypadávať vlasy. Užívajte ho vo výživovom doplnku Zinok forte 60 tabl. (kombinácia zinku a Vitamínu B6). Predáva ho online lekáreň Greenlike.sk. Ideálne k nemu pridajte aj veľkého pomocníka pre zdravé, krásne a dobre rastúce vlasy – Biosil.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo