close
Zdravie

Micelárna voda – čo by ste o nej mali vedieť?

Micelárna voda je produktom kozmetického priemyslu, ktorý nachádza široké využitie. Prípravok používajú profesionáli starajúci sa o vzhľad umelcov, ale tiež ženy a dámy rôzneho veku a spoločenského postavenia, ktoré chcú pre svoju pleť to najlepšie. Zloženie micelárnej vody je veľmi jednoduché a účinky viac než zjavné.

Hlavnú úlohu hrajú micely

V micelárnej vode by ste márne hľadali vonné látky či alkoholy. Jej zloženie je totiž relatívne jednoduché, najmä však bez akýchkoľvek dráždivých látok. Čo teda môže za skvelé čistiace účinky micelárnej vody? Odpoveďou na otázku aj problémy s čistením pleti sú micely. Ide o estery mastných kyselín, ktoré sú rozpustené vo vodnom roztoku. Aktivizujú sa na povrchu pokožky, kde na seba viažu nečistoty a prebytočnú mastnotu z povrchu pokožky. Prirodzené lipidové vrstvy hlbšie v koži však ostávajú nedotknuté, pretože micely k nim vďaka svojej veľkosti nepreniknú.

Použitie, ktoré takmer nepozná hranice

Micelárna voda sa využíva predovšetkým na čistenie pleti. Niektoré dámy ju používajú spolu s inými prípravkami na čistenie, iné zase svoju rutinnú starostlivosť o pokožku stavajú výhradne na micelárnej vode. Produkt ale môže plniť aj funkciu poslednej záchrany, ak po ruke práve nie je čistá voda a vy by ste dali aj jej poslednú kvapku za osvieženie tváre; ide o častý jav najmä počas dlhých ciest, napríklad lietadlom. Vďaka svojim účinkom však micelárna voda nachádza využitie dokonca pri čistení kozmetických pomôcok, rôznych štetčekov a kefiek.

Aj čistenie micelárnou vodou má svoj postup

Čistenie pomocou micelárnej vody je podobne jednoduché ako jej zloženie. Hneď na začiatku treba povedať, že sa neodporúča pleť čistiť drsne alebo násilím. Takto sa účinok micelárnej vody určite neposilní. S micelárnou vodou na to treba ísť inak. Stačí vziať vatový tampón, namočiť ho v micelárnej vode a následne jemne prechádzať po tvárovej oblasti. Začína sa v čelovej oblasti a postupne sa prechádza nadol (nos, brada, oblasť) krku. Na viac zanesených miestach by sa tampón s micelárnou vodou mal nechať pôsobiť dlhšie, približne jednu až dve minúty.

Tip na skvelú micelárnu vodu

Citlivá pokožka si vyžaduje obzvlášť pozornú starostlivosť. Bojujete s nadmernou citlivosťou pleti aj vy? Vyskúšajte Sensibio H2O, micelárnu vodu, ktorá ponúka absolútnu kompatibilitu s pokožkou. Jej micely nielen že skvele vyčistia pleť, ale prípravok ako taký pokožku hydratuje a pomáha udržiavať zdravý pomer lipidových vrstiev. Čo je dôležité, táto ani žiadna iná micelárna voda značky Bioderma nenarúša prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Pri používaní micelárnych vôd overenej značky sa môžete tešiť na samé plusy a pozitíva.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo