close
Lifestyle

Máte veľkého psa? Koterec je vhodné riešenie

Ste milovníkom veľkých plemien psov, ale nepáči sa vám predstava, že by s vami mal pes bývať doma? Bude lepšie ho teda umiestniť vonku na záhradu blízko domu, kde vám poslúži aj ako strážca pozemku. Najlepšou alternatívou pre váš aj jeho príjemný pocit bude zaobstaranie psieho koterca so zabudovanou búdou, či bez búdy.

Ak sa rozhodnete vášho štvornohého miláčika zabývať vo vonkajšom koterci, začnite s tým pozvoľna už od šteňaťa. Zo začiatku bude psík určite kňučať, ale časom si zvykne a zistí, že koterec je jeho súkromné miesto pokoja, a miesto si obľúbi.

V minulosti boli psy často uviazané pri búde na reťazi, čo ale mohlo psa hocikedy poraniť alebo sa na reťazi mohol ľahko aj udusiť. V dnešnej dobe je takéto zaobchádzanie celkom nepredstaviteľné. Súčasne tiež platí, že uviazaný pes je väčšinou oveľa agresívnejší než ten, ktorý sa v koterci môže voľne pohybovať. Zabudnite teda na reťaz a vedzte, že koterec celkom iste postačí.

Výhody koterca

Koterce pre psy predstavujú miesto, kde bude mať pes svoje súkromie a pohodlie. Aj napriek tomu, že pes väčšinu času trávi so svojim pánom v rôznych prostrediach, rád si odpočinie vo svojom. Koterec sa hodí aj v prípadoch, ak váš pes rád uteká, keď nie ste doma – týmto ho zaistíte počas celej doby. Koterec iste oceníte aj vtedy, keď budete chcieť psovi zabrániť v radostnom vítaní poštára či vašej návštevy.

Ak máte psov viac, je dobré mať pre každého psa samostatný koterec, v ktorom bude každý svojím pánom. Predídete tým možnému problému vzniku nadriadených a podriadených väzieb a s tým súvisiacich nezhôd a šarvátok.

Aký koterec vybrať?

Existuje mnoho typov kotercov, z ktorých vznikne útulný domov pre vášho štvornohého maznáčika. Z materiálov sa vo väčšine prípadov kombinuje drevo, drevotrieska, oceľ či plechy. Drevo je prírodným materiálom za prijateľnú cenu, avšak jeho nevýhodou je relatívne malá životnosť. Tiež sa musí počítať so zubami a pazúrmi psa, ktoré drevený povrch ľahko a rýchlo poškodia.

Ideálne riešenie ponúka plechový či oceľový koterec pre veľké psy, ktorý sa mechanicky takmer nedá poškodiť, a bez akýchkoľvek problémov vydrží aj niekoľko rokov.

Búda pre psa

Váš pes v koterci iste ocení miesto, ktoré mu poskytne teplú a zakrytú “schovávačku”, kde ho nebude nikto rušiť. Búda pre psa by mala mať dvojité steny, medzi ktorými je polystyrén, ktorý búdu spoľahlivo zateplí a v lete ochráni pred horúcim vzduchom.

Ideálna búda pozostáva z “predsiene” a “spálne” oddelenej prepážkou, čím sa zamedzí prievanu vzduchu. Vietor sa teda dostane maximálne do predsiene a nebude psa rušiť pri spánku.

Búdy sa vyrábajú prevažne z dreva, príjemného a voňavého materiálu nielen pre psov. Ideálny je typ búdy, ktorý sa dá zhora otvoriť, pretože nikdy neviete, kedy sa vám táto funkcia bude hodiť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo