close
CestovanieKomerčné články

Liptov ponúka množstvo zábavy pre každého. Neveríte? Vyskúšajte

Aj vás (jemne povedané) nahnevalo, že v okresoch, ktoré majú podľa COVID automatu čiernu farbu, nemôžete robiť prakticky nič ani keď máte za sebou kompletné očkovanie? A pritom na začiatku očkovania sme všade počúvali heslo, že vakcína je sloboda.

Chcete posledné mesiace v roku využiť na pekný pobyt?

Samozrejme, dôvod dať sa zaočkovať by mal byť v prvom rade zdravotný, ale nie vždy motivuje ľudí to najdôležitejšie. Našťastie to vyzerá tak, že sa uvažuje nad zmenou a tak by nebolo na škodu porozmýšľať, kde by ste si mohli vychutnať možno posledný pobyt v tomto roku (ak teda neplánujete niekde mimo domu stráviť aj Silvester).

Na Slovensku patrí medzi tradične hojne navštevované regióny Liptov. A rezervovať si pobyt práve v nejakom peknom hoteli na Liptove môže byť naozaj skvelý nápad. Tento región totižto ponúka rôzne možnosti využitia voľného času pre každého.

Voda, pamiatky, či adrenalín, nájdete tu všetko

A nie všetko sa sústredí len v populárnej Jasnej. I keď určite stojí za zmienku užiť si chutné jedlo spolu s úchvatným výhľadom na panorámu Nízkych Tatier na terase štýlovej reštaurácie Jasná. Kde inde však môžete ísť? Milovníkov zábavy vo vode určite napadne hneď niekoľko skvelých aquaparkov. Dokonca tu nájdete aj najväčší aquapark v rámci regiónu Slovenska, Čiech a Poľska. V inom zasa môžete vyskúšať najdlhší tobogan na Slovensku.

Slovensko má okrem krásnej prírody aj veľké množstvo kultúrnych pamiatok. Často človek nevie, ktorú skôr navštíviť. Ak vám stačia pamiatky v zmenšenej verzii, môžete navštíviť park miniatúr, kde práve takéto zmenšeniny nájdete.

Milovníkov adrenalínu určite zaujme hala s okruhom pre motokáry alebo možnosť vyskúšať si paragliding z Chopku, tretieho najvyššieho vrchu celých Nízkych Tatier. Čo poviete, odvážili by ste sa na takéto niečo?

Zdroj obrázka:

Autor: Nick Fox / Shutterstock.com

angelo

The author angelo