close
Domácnosť & bývanieKomerčné článkyLifestyle

Koberce, ktoré dokonale zapadnú do vášho interiéru: Vyberte si ideálny kúsok do domácnosti!

Na trhu nájdete moderné koberce v stovkách rôznych tvarov, prevedení, materiálov a typov. Dnes sa koberec považuje za dokonalý interiérový doplnok, ktorý dokáže perfektne podčiarknuť charakter priestoru a vniesť doň originálnu atmosféru.

Kedysi pokrývali koberce celú plochu podlahy, čím dodávali okrem estetického rozmeru domácnosti aj teplo. Neskôr prišla doba „holých“ – odkrytých podláh, no aj tento trend pomaly ustúpil. V súčasnosti sú koberce opäť dokonalým spestrením interiérových podláh a možnosťou ako ukázať svoj vkus a štýl, v ktorom sa nesie domácnosť.

Moderné koberce oživia každý byt či dom

Možno by ste tomu neprikladali až taký dôraz, no koberce hrajú v modernej domácnosti dôležitú úlohu. Sú nielen praktické, ale zároveň plnia aj funkciu dekoračného doplnku. Niet divu, že často bývajú jedným z najdominantnejších prvkov celej izby. Moderné koberce však už dávno nie sú len veľké kúsky „od steny k stene“, ktoré pokrývajú celú podlahu, sú to najmä menšie kusové – dizajnérske koberce uprostred miestnosti. Zaobstarajte si ten svoj vysnívaný kúsok – môžete si dovoliť skutočne experimentovať. Vďaka interiérovým štúdiám, ktoré ponúkajú naozaj rôzne typy vrátane tých od renomovaných značiek, si môžete zohnať prakticky akýkoľvek kúsok. Extravagantný, ktorý sa stane dominantou miestnosti i nenápadný, ktorý celkovo neovplyvní charakter izby. Kým niekto dáva prednosť decentným béžovým či sivým kobercom, veľkým trendom sú v súčasnosti koberce s geometrickými motívmi alebo výrazné farebné koberce. Presvedčte sa sami, že vďaka červenému, fialovému alebo zelenému kobercu získa vaša izba úplne nový rozmer.

Ako vybrať ideálny kúsok presne k vám domov?

Neviete, či zvoliť moderný alebo klasický? Akú farbu? Vlnený alebo umelý? Aký veľký? Aj vy si asi kladiete tieto alebo podobné otázky. Vlnený je väčšou finančnou investíciou, spĺňa vyššie nároky na bývanie, má najlepšie úžitkové vlastnosti, dlhú životnosť a bezproblémovú údržbu. Umelý koberec je cenovo dostupnejší a môžete ho častejšie obmieňať. Veľkou výhodou kusového koberca je aj ľahká manipulácia. Veľkosť koberca prispôsobte jeho účelu: pod konferenčným stolíkom vytýči zónu sedenia, pod jedálenským stolom ohraničí jedálenský priestor, pod pracovným stolom zútulní pracovný kút. Niekoľko farebných kobercov v rovnakom tóne v jednej miestnosti zjednotí interiér a zároveň ho rozdelí na jednotlivé časti. Ak použijete koberce rôznych farieb, docielite rozdelenie interiéru na samostatné zóny. Môžu byť farebne odlišné a pritom spolu ladiace alebo kontrastujúce. Ak použijete tmavšie a sýtejšie farby, interiér zmenšíte. Svetlými farbami ho opticky zväčšíte a presvetlíte. Výrazné odtiene na seba strhnú všetku pozornosť, svetlé pastelové farby dodajú interiéru eleganciu, pocit čistoty a luxusu. Nech už zvolíte akýkoľvek typ, vždy si vyberajte moderné koberce od renomovaných výrobcov, vydržia vám ako nové celé roky.

 

angelo

The author angelo