close
LifestyleZáhrada

Jar je za rohom a nielen záhrada volá


Dlhé zimné večery majú niečo do seba. Zima je nepochybne krásne obdobie roku, ktoré ponúka mnoho aktivít, neskutočné pohľady na zasneženú krajinu a nezabudnuteľnú atmosféru napríklad keď si po dni strávenom na studenom, čerstvom, zimnou vzduchu doma doprajete dobrý teplý zimný čaj alebo svoju obľúbenú kávu. Ten pocit teplotnej zmeny a domáceho zahriatia je naozaj neopakovateľný a iné ročné obdobia nám nič podobne krásne neponúknu.

No aj zima má svoje limity a a posledné týždne zimy, ktoré mimochodom práve tieto dni pociťujeme už čoskoro vystrieda jar. Zima viac ako iné ročné obdobia má svoju jedinečnú vlastnosť, čím dlhšie zima trvá, tým viac otravná sa stáva. Práve počas februára je to najviac cítiť, posledné chladné dni a mrazivé noci, sú niečo čo nás už moc neprekvapuje a zimné ranné cesty do školy alebo oškrabávanie zamrznutého predného skla na aute sa stáva synonymom otravnosti. Už nech je jar znie zo všetkých strán.

Jar a aktivity v prírode

A práve jar je asi to najlepšie možné ročné obdobie ktoré nasleduje po pustej bielej zime. Všetko sa prebúdza a ako presný opak k šedej zime začína všetko kvitnúť. Človek keď sa nad tým zamyslí, myslí si, že po zime by mala nasledovať napríklad taká jeseň, kde ten život v prírode je predsa len spomalený, ale ono to ide z extrému do extrému. Práve po zime nastúpi obdobie ktoré prekvytá životom najviac zo všetkým období roku. Je to ďalšia hračka prírody, nad ktorou sa moc ľudia ani nepozastavujú a berú to ako určitú samozrejmosť.

Jar prináša aj určite prebudenie do spoločenského života, život sa znova presúva na záhradu a do parkov, odkladajú sa lyže a vyberá sa ratanový nábytok, záhradné grily a hojdačky pre deti. Život sa vracia aj do parkov a lesov, prechádzky v lese sa stavajú pre mnoho ľudí znesiteľné. Posedávanie v meste na lavičke už nespôsobuje omrzliny a aj fontány v mestách dostanú závan života. Kvety a stromy rozprúdia vône po celom okolí, síce to asi alergikov nepoteší no bez toho by to nešlo.

Zdroje: www.sme.sk, shop.topgarden.sk, www.odvlhcovace-vysusace.sk


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo