close
Lifestyle

Hračka, ktorá vaše dieťa zabaví na niekoľko hodín

Ak hľadáte, či už pod vianočný stromček, alebo na narodeniny hračku, ktorá by vašich neposedných potomkov zabavila na niekoľko hodín, máme pre vás jeden skvelý tip. Jednou z takýchto hračiek sú aj puzzle. Puzzle sa začali používať pôvodné v školách. Dnes sa z nich tešia dospelí, ale aj deti, ktoré ich skladanie milujú.

Puzzle (Zdroj: https://pixabay.com/en/puzzle-play-piecing-together-673250/)
Puzzle (Zdroj: https://pixabay.com/en/puzzle-play-piecing-together-673250/)

Puzzle pre deti

V obchodoch si vyberajte puzzle pre deti. Predávajú sa s menším počtom dielikov, pretože dieťa nemá ešte schopnosti postaviť tisíc a viac dielikové puzzle. Vyberať si môžete z rôznych detských motívov. Odporúčame vám vyberať si puzzle s obľúbeným motívom vášho dieťaťa. Dieťa bude zvedavé, ako daný obrázok bude vyzerať a bude pri ňom tráviť toľko času, kým ho nepostaví.

Puzzle ale nenechávajte v blízkosti batoľaťa. Malé dieliky by dieťatko mohlo prehltnúť a namiesto dobrej hračky by ste dieťatku kúpili nebezpečnú hračku.

Stavajte spolu

Ideálne by bolo, keby ste vy ako rodič prvýkrát dieťatku ukázali, ako sa puzzle stavajú. Spoločne strávený čas s dieťatkom pri skladaním puzzle sa nedá nahradiť ničím iným. Využite vianočný čas – čas voľna na to, aby ste so svojim drobcom skladali nové svietiace puzzle, ale aj iné detské puzzle.

Pevný podklad na puzzle

Najprv si nachystajte miesto, kde budete puzzle skladať. Ako podklad použite rozmerovo vyhovujúci výkres, poprípade tvrdý kartón, ktorý bude slúžiť ako podložka na už postavené puzzle. Puzzle môžete vďaka dobrému podkladu bez problémov prekladať na akékoľvek miesto bez toho, aby ste museli tieto dieliky od seba oddeliť.

Úplne prvé puzzle vznikli ešte v 17. storočí a za ten čas vôbec neupadli do zabudnutia. Ak máte neposedné dieťa, kúpte mu práve puzzle s obľúbeným motívom. Výber je naozaj široký, čiže sa nemusíte báť, že by ste pre svoje dieťa, ale i pre seba, nenašli pekné puzzle. Je dokázané, že zlepšujú jemnú motoriku a predstavivosť u dieťatka. Tak čo, idete kúpiť nové puzzle aj vy pre svoje ratolesti? Zaujímavé puzzle môžete nájsť aj na webe i-puzzle.sk.

Tags : detihračkypuzzle
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response