close

Cyprus je tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Je menší ako Slovenská republika a má len jeden milión obyvateľov. Zato v počte slnečných dní predbieha našu krajinu … na Cypre je 300 slnečných dní. Je tu ideálne podnebie a prostredie na trávenie dovoleniek na plážach.

Cyprus

Nissi beach

Pláž v letovisku Ayia Napa má biely piesok a plytký vstup do nádherne modrého mora. Nájdete tu množstvo reštaurácií, barov, centier vodných športov a atrakcií. Zábava na tejto pláži je aj v neskorých nočných hodinách.

Konnos

Tyrkysové more a zlatistý piesok radia túto pláž k najkrajším miestam v južnej časti ostrova. Pláž je medzi dvoma známymi turistickými centrami (Protarasom a Ayia Napou) ale aj napriek tomu je tu pokojná, tichá a rodinná atmosféra. Okolité útesy ju chránia pred vetrom a silným vlnobitím.

Korytnačia pláž

Na túto pláž, ktorá je známa aj pod názvom Golden beach (Zlatá pláž) chodia v letných mesiacoch hniezdiť korytnačky. Pláž je chráneným prírodným miestom, bary a reštaurácie tu nenájdete, zato ponúka pokoj, kľud a súkromie. Piknik na bielom piesku so šumom mora je ideálne strávením časom pre zamilovaných romantikov.

Kaya Artemis

Na počesť bohyni Artemis vyrástol na severných brehoch ostrova antický palác… rezort Kaya Artemis je nádherný areál v blízkosti širokej pláže. Bazény, fontány, antické stĺpy a záhrady plné kvetov pri pieskovej pláži sú ideálnym dovolenkovým miestom pre rodiny s deťmi. Nájdete tu množstvo atrakcií pre deti, centrá pre vodné športy ale aj zábavu do neskorých nočných hodín.

Aphrodite Rock and Beach

Medzi Limassolom a Paphosom je kamenistá pláž s priezračnou vodou. Podľa povesti na týchto miestach vystúpila Afrodita z vody, preto je toto nádherné miesto pomenované po nej.

Paramali beach

Ak trávite dovolenku radi trochu aktívne a s trochou adrenalínu navštívte pláž Paramali beach. Nikde na Cypre nenájdete lepšie podmienky pre kitesurfing.

Zdroj: pixabay.com


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Elena

The author Elena

Leave a Response