close

V Egypte si môžete dopriať oddych a leňošenie na plážach, ale Vaša dovolenka tu môže byť aj nezabudnuteľným adrenalínovým zážitkom a nie len tým. Aj romantické duše si v Egypte nájdu svoje zákutia.

Taba (Zdroj: https://pixabay.com/sk/egypt-taba-p%C3%BA%C5%A1%C5%A5-baz%C3%A9n-palmy-107961/)
Taba (Zdroj: https://pixabay.com/sk/egypt-taba-p%C3%BA%C5%A1%C5%A5-baz%C3%A9n-palmy-107961/)

Brothers Island

Ak dávate prednosť adrenalínu navštívte ostrovy Brothers Island. Ide vlastne o dva ostrovy Big a Little Brothers. Na tomto mieste sa môžete stretnúť so žralokmi. Dokonca ich môžete kŕmiť, ak si na to trúfate.

Mersa Matrouh

Menej známe letovisko pri meste Alexandria. Vhodná pre turistov, ktorí si chcú oddýchnuť v súkromí, na miestach kde nie sú davy dovolenkárov. Neďaleká pláž s názvom Agiba (v preklade Zázrak) Vás isto očarí. Pláž s jemným pieskom a  s hlbokou modrou vodou nie je práve ideálnym miestom pre rodiny s malými deťmi. V blízkosti tohto rezortu je aj zátoka s rovnakým názvom Agiba. Tá je už oveľa známejšia a počas sezóny je plná dovolenkárov. Na oboch plážach platí jedno dôležité obmedzenie – ženy musia byť aspoň čiastočne zahalené.

Taba

Najobľúbenejšie letovisko Akabského zálivu je práve Taba. V minulosti toto miesto bolo len malou beduínskou dedinkou, ale rýchlo sa rozvíja a dnes tu nájdete luxusné hotely, bary, reštaurácie a obchody. Pláže nie sú preplnené turistami, takže tu môžete stráviť príjemnú pokojnú dovolenku. Surfovanie, vodné lyžovanie a ďalšie atrakcie sú súčasťou tohto miesta. Nudiť sa tu určite nebudete. A ak Vás prestane leňošenie baviť, máte to len na skok do izraelského prístavu Eilat. Navštívte miestne podmorské observatórium alebo delfinárium a zaplávajte si spolu s delfínmi.

Safaga

Asi 50 km od Hurgady sa nachádza letovisko Safaga. Oproti ostatným letoviskám v Egypte je znateľne pokojnejšie. Vhodné pre zaľúbené páry a mladomanželov, ktorí si chcú užiť spoločnú dovolenku mimo davov turistov. Na plážach je tmavý piesok. Sú tu veľmi vhodné podmienky na rôzne vodné športy (lyžovanie, windsurfing,…) a potápanie. Táto oblasť je známa liečivými prameňmi, ktoré si údajne nevedela vynachváliť samotná Nefertiti.

Alexandria

Pláže v Alexandrii majú niekoľko kilometrov. Piesočné pláže sú lemované palmami a patria medzi najobľúbenejšie pláže v Egypte. Okúzľujúce zálivy smerujú na východ, na týchto miestach zažijete tie najromantickejšie a najkrajšie východy slnka na Zemi.

 

Tags : EgyptPláže
Elena

The author Elena

Leave a Response