close
Domácnosť & bývanieKomerčné článkyLifestyle

Doprajte si pohodu v obývačke s vlastným krbom: Benefity, ktoré ponúka, vás presvedčia!

Viete si predstaviť krajšie chvíle ako tie strávené s rodinou v pohodlí domova? Doprajte si relax pred plápolajúcim kozubom, práve on totiž dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru a tvorí pravé „teplo rodinného krbu“.

Krby patria medzi najobľúbenejšie súčasti domácnosti. Okrem toho, že ponúkajú dokonalý relax v tejto uponáhľanej dobe, predstavujú tiež veľmi ekonomický spôsob vykurovania a sú tiež vysoko estetické. Aké sú ich ďalšie prednosti?

Vďaka krbu ušetríte stovky eur

Krby sú dnes veľmi čistým, ekologickým a ekonomickým zdrojom tepla. Vzhľadom k zdražovaniu ostatných energií sa stáva kúrenie tuhými palivami stále výhodnejším. Dnes sa už nemusíte báť neporiadku, moderné krby sa skladajú vždy z krbovej vložky a krbovej obstavby. Krbové vložky sú uzavreté priestory, do interiéru tak nepreniká žiadny dym, sadze ani prach. Vy si môžete užívať len nádherne horiaci oheň a neopakovateľnú atmosféru, ktorú ponúka. Krby sú vysoko praktické, ušetríte vďaka nim veľa peňazí za vykurovanie, navyše im nemožno uprieť ani ich veľký dekoratívny význam.

Dotvorte krbom interiér, prevedení sú tisíce

Krbové vložky sú vybavené presklenými dvierkami, ktorými môžete prikladať, zároveň nimi prechádza teplo do miestnosti, sklo vám navyše umožňuje unikátny pohľad do horiaceho ohňa. Moderné krby bývajú presklené z viacerých strán, čo umocňuje dojem z ohňa v miestnosti. Krby sú vybavené aj dizajnovou obstavbou, ktorá dotvára celkový dojem z krbu. Práve obstavba rozhoduje o štýle krbu. Váš vysnívaný krb – srdce obývacej izby – môže pôsobiť moderne, rustikálne, retro alebo stredovekým dojmom. Celkové prevedenie záleží od vášho vkusu, preferencií, tvaru obstavby, použitých materiálov a štýlu, v ktorom sa nesie vaša domácnosť.

Doprajte si útulnú atmosféru

Krby v interiéroch vytvárajú veľmi príjemnú – útulnú atmosféru. Kto má doma krb, potvrdí vám, akú veľkú úlohu zohráva práve posedenie s rodinou alebo priateľmi pri sálajúcom krbe. Oddych plný príjemných okamžikov spojených so sledovaním horiaceho dreva, romantika pred krbom alebo nezabudnuteľné víkendy s rodinou – tieto momenty si uchováte v pamäti celý život. Doprajte si jedinečné chvíle v kruhu tých najbližších a pocíťte to pravé teplo domova aj vy!

angelo

The author angelo