close

Len prednedávnom ste sa nasťahovali do nového bytu a plánujete si vyberať nový nábytok? Poradíme vám, na čo dávať pozor a čo zohľadňovať pri výbere nového nábytku. Kúpa nového nábytku nie je veru lacná záležitosť, preto výber rozhodne nepodceňte a hlavne neunáhlite.

Spálňa
Spálňa

Cena

Keď sa rozhodneme ísť hľadať nový nábytok, pravdepodobne máme ako-takú predstavu, v akej cenovej kategórii sa bude daný nábytok pohybovať. Predtým, ako pôjdete nakupovať, si stanovte rozpočet a tohto sa pri nakupovaní držte. Ak chcete kvalitnejší nábytok do spálne, musíte rátať s väčšími investíciami, pretože aj v súčasnosti platí, že za kvalitu si musíme priplatiť. Rozhodne nekupujte nábytok do bytu, keď nemáte stanovený rozpočet.

Rozmery miestnosti

Okrem ceny by ste mali zohľadňovať aj veľkosť miestnosti. Možno si vyberiete nábytok do predsiene veľmi rýchlo. Čo ale v prípade, že sa vám do vašej predsiene jednoducho nezmestí? Do predajne prídite s presnými rozmermi miestnosti a na základe nich si vyberte nábytok. Keď si miestnosť nepremeriate, spôsobíte si nemalé komplikácie s reklamáciou veľkosťou nevyhovujúceho nábytku.

Farebné prevedenie

Nábytok vyberajte na základe toho, aké podlahy máte v miestnosti. Viete si predstaviť, že by nový nábytok splýval s podlahou a stenou? Ak máte tmavšie podlahy, vyberajte skôr bledší nábytok. Takýmto spôsobom vynikne jedno, ale aj druhé. Ak máte zase podlahy v bledších odtieňoch, vyberajte skôr tmavý nábytok.

Akýkoľvek nábytok stojí niekoľko stoviek eur, preto ak chcete taký, ktorý vám vydrží niekoľko desaťročí, nebojte sa do neho investovať viac peňazí a hlavne, vyberajte si overené nábytkárstvo. Nábytok si dajte vyrobiť napríklad miestnej firme, ktorá si poctivo robí svoju prácu, ale zase je aj o čosi drahšia. Rozhodnite sa ako chcete, ale nezabúdajte, že nábytok nevyberáte len na pár rokov, ale na niekoľko desaťročí.

Tags : nábytok
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response